Mike Tyson: Śmierć matki to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie spotkała

Mike Tyson ponownie zszokował fanów na całym świecie. W trakcie wywiadu dla "Club Shay Shay Podcast" legendarny pięściarz opowiedział o śmierci swojej matki. - To była jedna z najlepszych rzeczy, jakie mnie spotkały - powiedział Tyson.

Mike Tyson nie przestaje zaskakiwać kibiców, choć od dawna jest na emeryturze. Kilka miesięcy temu "Żelazny Mike" po piętnastu latach przerwy ponownie wszedł do ringu, by stoczyć walkę pokazową z Royem Jonesem Juniorem. 55-latek wszystkim zaimponował znakomitym przygotowaniem fizycznym. Teraz jednak o Tysonie jest głośno za sprawą szokującego wyznania.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

Mike Tyson: Moja matka wiecznie by mnie niańczyła

Emerytowany pięściarz był ostatnio gościem w podcaście "Club Shay Shay". W trakcie rozmowy z prowadzącym Shannonem Sharpem Mike Tyson opowiedział o śmierci swojej matki. Ku zaskoczeniu widzów i słuchaczy, stwierdził on, że jej odejście "było jedną z najlepszych rzeczy, jakie go spotkały". Szybko wytłumaczył, dlaczego tak uważa. 

Arena O2Szokujące zdjęcia. Walka Polaka o pas mistrza świata nie odbędzie się z powodu huraganu?

- Jedną z najlepszych rzeczy, jakie mnie w życiu spotkały, była śmierć mojej matki. Ona by mnie wiecznie niańczyła. W życiu nie wdałbym się w żadną bójkę uliczną. Nigdy nie nauczyłbym się sam walczyć o siebie - powiedział. 

Matka Mike’a Tysona zmarła z powodu choroby nowotworowej w 1982 roku, gdy ten miał 16 lat. W przeszłości Tyson szczegółowo opowiadał, jak wyglądało jego dzieciństwo. Zdradził, że jego matka bywała agresywna. - Była bardzo kochająca, ale potrafiła też być agresywna - powiedział w jednym z podcastów HotBoxin'. 

- Nigdy nie miała poukładanego życia. W zasadzie nigdy nie pracowała. Nie bała się naprawdę cię uderzyć, właściwie czym jej wpadło w ręce. Bardzo dużo piła. Miała wielu facetów. Czasami jej faceci przychodzili do nas i razem się upijali. Wtedy wykradałem im pieniądze - wspominał po latach Tyson.  

Po śmierci matki trafił pod opiekę trenera bokserskiego Cusa D’Amato, który został jego prawnym opiekunem. Kilka lat później doprowadził go do pierwszego tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Tyson został najmłodszym zdobywcą pasa mistrzowskiego królewskiej kategorii wagowej w wieku zaledwie 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni. 

W kolejnych latach Mike Tyson zdobywał jeszcze tytuł mistrza świata czterech najważniejszych organizacji wagi ciężkiej. Mowa o WBC, WBO, IBF i WBA. Do legendy przeszły jego starcia m.in. z Evanderem Holyfieldem. W trakcie drugiej walki Tyson odgryzł rywalowi kawałek ucha i został zdyskwalifikowany. W 2000 roku Amerykanin skrzyżował też rękawice z Andrzejem Gołotą. Polak w trzeciej rundzie uciekł z ringu, jednak później walkę uznano za nieodbytą. Wszystko dlatego, że Tyson w trakcie pojedynku był pod wpływem marihuany

Okolie i SzpilkaArtur Szpilka zaczepił mistrza świata. Natychmiastowa riposta

Więcej o: