Bokserski mistrz świata groził żonie śmiercią. Miał pistolet

45-letni Jorge Rodrigo Barrios, były mistrz świata, może wrócić do więzienia. Argentyński pięściarz groził śmiercią swojej żonie.

Jorge Rodrigo Barrios (53-5-1, 36 KO) to pięściarz, którego fanom boksu nie trzeba przedstawiać. Od 1996 roku wygrał aż 53 walki. Najlepszy okres kariery miał w 2005 roku, gdy zdobył mistrzostwo świata federacji WBO kategorii super piórkowej, zatrzymując niezwyciężonego wcześniej Mike'a Anchondo. Problem w tym, że media o Barriosie pisały równie często z powodu jego kłopotów z prawem.

Ołeksandr Usyk zadebiutował w Polissii ŻytomierzShow Ołeksandra Usyka. Mistrz świata wszedł na murawę w 76. minucie. Hit

Tym razem zrobiło się głośno o Barriosie, bo trafił do aresztu za przemoc domową. 45-latek miał grozić śmiercią swojej 33-letniej partnerce. Co gorsze, trzymał w ręku pistolet, a świadkiem tych wydarzeń był 13-letni syn kobiety (ale z innego związku). Wszystko wskazuje, że kolejny raz trafi do więzienia.

Artur SzpilkaSzpilka kontra Włodarczyk w klatce? Wasilewski reaguje. W punkt

Barrios w przeszłości był już skazany. Nic dziwnego, jeśli tylko spojrzymy w jego kartotekę. A tam: pobicie syna czy spowodowanie wypadku samochodowego, w którym zginęła kobieta w ciąży. Za kratkami spędził łącznie cztery lata.

Barrios otarł się o śmierć

Dwa lata temu były mistrz świata otarł się o śmierć podczas imprezy sylwestrowej. Argentyńczyk bawił się w Cordobie wraz z rodziną. Była impreza, karaoke i nieoczekiwany atak nożem. Na szczęście rany nie były głębokie, więc Barrios przeżył.

Bokser Ilunga Makabu"Brak słów". Burza po walce o tytuł mistrza świata. Borek grzmi: Ewidentnie oszukany

- W pewnym momencie przytulił go jakiś mężczyzna i czymś go szturchnął. Jorge wstał, myśląc cały czas, że to zabawa. I nagle okazało się, że mój brat krwawi i ma kilka ran - relacjonowała przejęta Edith Barrios. Napastnikiem okazał się Ramon Enrique Icardo, który już kilka godzin później po całym zajściu został złapany przez policję. 

Więcej o boksie znajdziesz na bokser.org

Więcej o: