Wymagający rywale Polaków oraz debiut trenera Bartnika na Suzuki Boxing Night XI

10 reprezentantów seniorskiej reprezentacji Polski wystąpi na gali boksu olimpijskiego "Suzuki Boxing Night XI", która odbędzie się w sobotę 29 stycznia w Chęcinach. W roli trenera kadry narodowej Biało-Czerwonych zadebiutuje Wojciech Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Transmisja w TVP Sport oraz na sport.tvp.pl od godz. 20.00.

Pierwsza w 2022 roku gala cyklu „Suzuki Boxing Night", którego pomysłodawcami i organizatorami są Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, będzie szczególnym wydarzeniem dla naszego pięściarstwa.

Zobacz wideo Co dalej z karierą Kownackiego? "Nie chciałbym widzieć, jak przegrywa przez nokaut"

Okazja do pokazania się przed trenerem

W narożniku polskiej reprezentacji zadebiutuje Wojciech Bartnik, wspaniały zawodnik, ceniony szkoleniowiec i ekspert, który wielokrotnie gościł na galach Suzuki Boxing Night.

Mike TysonMike Tyson spotkał się z Eminemem. Nagle zaczął "spowiedź": Piep****m się z ich matkami. Byłem chory

Organizatorzy zapowiedzieli, że w podkieleckich Chęcinach dojdzie do 12 pojedynków, w tym m.in. jednego z udziałem kadetów i 10 walk seniorów. Dojdzie też do starcia międzynarodowego. Rywalami Biało-Czerwonych będą bokserzy z Niemiec, Ukrainy i Litwy.

Na ringu wystąpią m.in. Olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz (71 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Mateusz Goiński (80 kg), Michał Łoniewski (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) i Oskar Safaryan (+92 kg).

Dla naszych pięściarzy to będzie pierwsza możliwość pokazania się z jak najlepszej strony nowemu szkoleniowcowi reprezentacji. 54-letni Wojciech Bartnik doskonale zna kadrowiczów, ale teraz wystąpi już w innej roli, jako ich trener w narożniku.

Pochodzący z Oleśnicy Wojciech Bartnik to jedna z największych postaci w polskim boksie olimpijskim w ostatnim 30-leciu. Na Igrzyskach w Barcelonie wywalczył brąz w wadze 81 kg i z pewnością marzeniem jest powtórzenie sukcesu jako trener z kadrą w Paryżu w 2024 roku.

W 1996 roku w duńskim Vejle wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy. 3-krotnie był w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Aż 10 razy zdobył Mistrzostwo Polski wagi ciężkiej, w 1990 roku oraz w latach 1992-2000. Dwa razy zwyciężył w Turnieju im. Feliksa Stamma.

Ciekawie zapowiadają się walki w kategorii superciężkiej

Medaliści Mistrzostw Europy Seniorów będą rywalami Jakuba Domurada i Oskara Safaryana w walkach w kategorii superciężkiej podczas „Suzuki Boxing Night XI". Obaj nasi pięściarze kat. +92 kg spotkają się z Niemcami - Jakub Domurad z Florianem Schulzem i Oskar Safaryan z Nelvie Tiafackiem.

Florian Schulz jest Wicemistrzem Europy 2015 roku (w finale przegrał z Chorwatem Filipem Hrgoviciem). W tym samym roku doszedł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Z kolei w 2012 zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów. W 2016 roku walczył w barwach Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Między innymi w Dębicy pokonał Kevina Nicolasa Espindolę w meczu z Argentina Condors (5:0).

Nelvie Tiafack wywalczył brąz na Igrzyskach Europy / Mistrzostwach Europy w Mińsku w 2019 roku. W swojej pierwszej walce wygrał wtedy z Adamem Kulikiem.

Za tydzień w Chęcinach dojdzie w sumie do 7 polsko-niemieckich pojedynków, między innymi w wadze 71 kg Damian Durkacz zaboksuje z Magomedem Schakidovem, a w wadze 80 kg Mateusz Goiński z Silvio Schirle i Michał Łoniewski z Benem Ehisem.

Mateusz Bereźnicki, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2021, powalczy w kategorii 92 kg z Litwinem Simonasem Urbonaviciusem. Obydwaj boksowali na ubiegłorocznych MŚ Elity w Belgradzie.

Na gali dojdzie też do walki Ukraińca Danyila Zamarylo z Litwinem Einorasem Sinkeviciusem oraz pojedynku kadetów Jakuba Popa (63,5 kg) z Ukraińcem Olegiem Michwą.

Plan walk Suzuki Boxing Night XI – Transmisja TVP Sport, godz. 20.00

51 kg Jakub Słomiński (Polska) – Christopher Goman (Niemcy)

71 kg Michał Jarliński (Polska) – Volodymir Mandziuk (Ukraina)

71 kg Damian Durkacz (Polska) – Magomed Schakidov (Niemcy)

75 kg Bartosz Gołębiewski (Polska) – Arvydas Dainys (Litwa)

80 kg Mateusz Goiński (Polska) – Silvio Schirle (Niemcy)

80 kg Michał Łoniewski (Polska) – Ben Ehis (Niemcy)

86 kg Tomasz Niedźwiecki (Polska) – Oskar Okafor (Niemcy)

92 kg Mateusz Bereźnicki (Polska) – Simonas Urbonavicius (Litwa)

+92 kg Jakub Domurad (Polska) – Florian Schulz (Niemcy)

+92 kg Oskar Safaryan (Polska) – Nelvie Tiafack (Niemcy)

Więcej o: