Wielka walka Polaka o pas w Londynie! "Będzie chciał pomścić Głowackiego"

Ta noc może przejść do historii polskiego boksu! Już 27 lutego Michał Cieślak (21-1, 15 KO) stanie przed wielką mistrzowską szansą! Rywalem Polaka na gali w Londynie będzie Lawrence Okolie (17-0, 14 KO), pogromca m.in. Krzysztofa Głowackiego i Nikodema Jeżewskiego.

Michał Cieślak, sklasyfikowany na trzecim miejscu rankingu WBO, ostatni raz walczył w maju, gdy już w pierwszej rundzie odprawił Jurija Kaszinskiego na gali PBN 10. Jesienią Polak miał walczyć z mistrzem świata IBF wagi cruiser Mairisem Briedisem, ale zawirowania promotorskie sprawiły, że rozmowy w sprawie starcia z Łotyszem nie zakończyły się pomyślnie. Trudno było ustalić, kto faktycznie jest promotorem Polaka i może go reprezentować w negocjacjach.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Z kolei Lawrence Okolie w marcu zeszłego roku znokautował Krzysztofa Głowackiego w szóstej rundzie na gali w Londynie i zdobył wakujący pas, a następnie pokonał Dilana Prasovicia - przez nokaut w trzeciej rundzie. 

- Będzie chciał pomścić Głowackiego. Cieślak to dobry i twardy zawodnik, który powinien być jednym z moich najtrudniejszych rywali. Zrobi wszystko, żeby pomścić porażkę Głowackiego - powiedział  Okolie.

Jakub Świerczok może paść ofiarą czystki. Jakub Świerczok może paść ofiarą czystki. "Chcą się go pozbyć"

"Cieślak to najtrudniejszy rywal"

- Z powodu przeróżnych komplikacji związanych między innymi z pandemią Lawrence nie mógł znaleźć odpowiedniego rywala i rozważaliśmy przejście do wagi ciężkiej. Ostatecznie jednak czeka nas walka z Michałem Cieślakiem, który jest prawdziwym, wartościowym pretendentem - powiedział promotor Eddie Hearn. - Cieślak to najtrudniejszy rywal w karierze Lawrence'a. Okolie to jednak maszyna, która może zniszczyć każdego w wadze cruiser - dodał szef grupy Matchroom.

Ricardo Sá Pinto pracował w Legii od sierpnia 2018 r.Sa Pinto znalazł nową pracę. Będzie walczył o utrzymanie

Pojedynek odbędzie się 27 lutego w Londynie. Cieślak będzie miał szansę zostać jedynym obecnym polskim mistrzem świata. Jeśli wygra, to zdobędzie pas i odniesie swoje 22. zwycięstwo w karierze. Przegrał tylko raz.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

Więcej o: