Adamek ogłosił, że wraca na ring, a tu klops! "Nic nam nie wiadomo o gali"

Tomasz Adamek zapowiedział, że wróci na ring 24 kwietnia 2022 roku podczas gali w Radomiu. Pięściarz napotkał już pierwszy problem, a mianowicie miejsce wydarzenia. "Nic nam nie wiadomo o gali bokserskiej w Radomiu z udziałem Tomasza Adamka" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu tamtejszego MOSiR-u.

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) po raz ostatni stanął w ringu w październiku 2018 roku. Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO), znany dopingowicz, znokautował Polaka w drugiej rundzie. Pięściarz chciał wrócić dwa lata później, ale plany pokrzyżowała mu pandemia koronawirusa.

Zobacz wideo Co dalej z karierą Kownackiego? "Nie chciałbym widzieć, jak przegrywa przez nokaut"

Tomasz Adamek rzucił słowa na wiatr? MOSiR dementuje: Nikt się z nami nie kontaktował

W kilku wywiadach Adamek potwierdził datę - 24 kwietnia 2022 roku i miejsce - Radom - swojej walki. Nie wiadomo jednak, czy te informacje są prawdziwie, bo dość zaskakujące oświadczenie opublikował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, który jest odpowiedzialny za ewentualne udostępnienie obiektów sportowych na różnego rodzaju wydarzenia.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Spółka MOSiR w Radomiu dementuje informacje podane przez Pana Tomasza Adamka w wywiadzie udzielonym portalowi polsatsport.pl, w którym stwierdził, że Jego powrót na zawodowy ring ma się odbyć podczas gali bokserskiej w Radomiu, zorganizowanej 24 kwietnia 2022 roku. Informujemy, że do tej pory nikt z otoczenia Pana Tomasza Adamka nie kontaktował się z władzami spółki MOSiR w sprawie organizacji gali bokserskiej w kwietniu przyszłego roku czy to w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9 czy też w nowej hali RCS przy ul. Struga 63" - czytamy na oficjalniej stronie organu.

Lorenzo Insigne i Jesus JimenezZaskakujące transfery. Insigne może zagrać w jednym klubie z piłkarzem Górnika

To stawia walkę Adamka pod znakiem zapytania. Być może organizatorzy jeszcze oficjalnie nie poinformowali odpowiednich podmiotów lub rozmowy wciąż trwają. Tomasz Adamek jest byłym mistrzem świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. W 2011 roku Polak walczył o pas mistrzowski WBC wagi ciężkiej, ale przegrał w dziesiątej rundzie przez techniczny nokaut z Witalijem Kliczką

Więcej o: