Tomasz Adamek potwierdza sensacyjne wieści! Podał datę swojego powrotu

Tomasz Adamek ma już 45 lat, ale dalej chce boksować! "Góral" zapowiedział swój powrót w kwietniu na gali w Radomiu.

Po raz ostatni Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) widziany w ringu był w październiku 2018 roku. Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO), znany dopingowicz, znokautował Polaka w drugiej rundzie potężną kombinacją ciosów. Pięściarz chciał wrócić w 2020 roku, ale plany pokrzyżowała mu pandemia. "Góral" zapowiedział, że wróci na ring 24 kwietnia podczas gali w Radomiu. Wciąż nie znamy jednak nazwiska jego rywala.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

- Biegam i chodzę na siłownię. Pilnuję się i trzymam wagę, która oscyluje wokół 98-100 kg. Po świętach planuję wylecieć na obóz na Florydę i na dwa tygodnie przed walką chciałbym zameldować się w Polsce. Przeciwnik jeszcze nie jest zakontraktowany, ale to będzie ktoś z wyższej półki z Ameryki - powiedział Adamek w rozmowie z Tomaszem Moczerniukiem, których cytuje portal bokser.org.

facebook.com/szpilka.artur | instagram.com/artur_szpilkaArtur Szpilka ma nowy tatuaż. Zdradził, jakie to słowo. "Petarda, sztos straszny"

Kilka tygodni temu Adamek tłumaczył, dlaczego wraca

- Zdaje sobie sprawę z tego, że następna zapowiadana walka po dość długiej przerwie wywoła kontrowersje. Wielokrotnie widziałem opinie typu "Adamek skończ już, wstydu oszczędź". Tylko czy moje pojedynki wciąż nie wzbudzają emocji wśród kibiców? Wielokrotnie prezes Polsatu Zygmunt Solorz dzwonił do mnie i mówił "Tomek wróć, bo nie ma komu boksować w Polsce". Takie słowa dają naprawdę dużo motywacji do trenowania, bo wiesz, że w Polsce ktoś nadal czeka na twoje walki. To naprawdę ostatnie dwa pojedynki, więcej walk nie będzie. (...) Zaczynałem w Polsacie i chcę skończyć w Polsacie. Obiecałem prezesowi, że w Polsacie skończę karierę, więc w grę nie wchodzi inna telewizja. Od zawsze byłem lojalny, taka natura górala zresztą, dlatego na wiosnę definitywnie zobaczycie mnie w Polsacie  - zdradził "Góral".

Budziszewski kontra Thompson. Polak przegrałPorażający nokaut na Polaku! 53 sekundy. Nie mógł nawet wstać [WIDEO]

Jeśli wszystko pójdzie po myśli dawnego mistrza, na przełomie lata i jesieni stoczy swój ostatni pojedynek. Tomasz Adamek jest byłym mistrzem świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. W 2011 roku Polak walczył o pas mistrzowski WBC wagi ciężkiej, ale przegrał w dziesiątej rundzie przez techniczny nokaut z Witalijem Kliczką.

 
Więcej o: