Tomasz Adamek wraca na ring! "I na tym koniec". "Wstydu oszczędź"

- Wielokrotnie widziałem opinie typu "Adamek skończ już, wstydu oszczędź". Tylko czy moje pojedynki wciąż nie wzbudzają emocji wśród kibiców? - powiedział Tomasz Adamek w rozmowie z portalem boks24.com.pl.

Po raz ostatni Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) widziany w ringu był w październiku 2018 roku. Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO), znany dopingowicz, znokautował Polaka w drugiej rundzie potężną kombinacją ciosów. Pięściarz chciał wrócić w 2020 roku, ale plany pokrzyżowała mu pandemia. "Góral" zapowiedział właśnie powrót. 

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

- Wracam na pewno na jedną walkę, jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to zrobimy drugą i na tym koniec. Dłużej nie będę przeciągał. Tym razem towarzyszy mi zupełnie inne podejście. Wtedy mówiłem o ambicjach sportowych, o walce o mistrzostwo świata, o groźnych rywalach. Teraz na wejściu mówię: żadnych walk o mistrzostwo świata, żadnych walk z czołówką wagi ciężkiej. Ustaliliśmy z Ziggym [promotor], że przeciwnikiem niegroźny Amerykanin, wygrana w dobrym stylu - powiedział Adamek w rozmowie z portalem boks24.com.pl.

PulewKubrat Pulew pokonał legendę UFC w trójkątnym ringu! "Jeden z dziwniejszych nokautów"

Dlaczego Adamek wraca na ring?

- Zdaje sobie sprawę z tego, że następna zapowiadana walka po dość długiej przerwie wywoła kontrowersje. Wielokrotnie widziałem opinie typu "Adamek skończ już, wstydu oszczędź". Tylko czy moje pojedynki wciąż nie wzbudzają emocji wśród kibiców? Wielokrotnie prezes Polsatu Zygmunt Solorz dzwonił do mnie i mówił "Tomek wróć, bo nie ma komu boksować w Polsce". Takie słowa dają naprawdę dużo motywacji do trenowania, bo wiesz, że w Polsce ktoś nadal czeka na twoje walki. To naprawdę ostatnie dwa pojedynki, więcej walk nie będzie. (...) Zaczynałem w Polsacie i chcę skończyć w Polsacie. Obiecałem prezesowi, że w Polsacie skończę karierę, więc w grę nie wchodzi inna telewizja. Od zawsze byłem lojalny, taka natura górala zresztą, dlatego na wiosnę definitywnie zobaczycie mnie w Polsacie.  - zdradził "Góral".

Teofimo Lopez i George Kambosos JrTotalne wyniszczenie! To nie był walka, to była wojna. Sensacyjny mistrz świata [WIDEO]

Tomasz Adamek jest byłym mistrzem świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. W 2011 roku Polak walczył o pas mistrzowski WBC wagi ciężkiej, ale przegrał w dziesiątej rundzie przez techniczny nokaut z Witalijem Kliczką.

Więcej o: