Wstrząsający nokaut. "Jeden cios zmienił wszystko. Przerażający widok" [WIDEO]

Doświadczony Kiko Martinez (43-10-2, 30 KO) zaszokował świat boksu po tym, jak na samym początku szóstej rundy znokautował faworyzowanego Kida Galahada (28-2, 17 KO).

- Wejdę do ringu i po prostu wykonam swoją robotę - mówił przed walką pewny siebie Kid Galahad, który w sobotę na gali w rodzinnym Sheffield bronił pasa IBF w wadze piórkowej. Nieskutecznie, bo 35-letni weteran Kiko Martinez - były mistrz IBF w wadze super koguciej - odebrał mu go na samym początku szóstej rundy.

Zobacz wideo Co dalej z karierą Kownackiego? "Nie chciałbym widzieć, jak przegrywa przez nokaut"

Derek Heggie po walce na gołe pięściPokazano twarze zawodników po walce na gołe pięści. Drastyczne zdjęcia

"Wow! Nie mogę uwierzyć w to, co się stało"

A mógł nawet wcześniej - pod koniec piątej, kiedy Galahad - który do tego czasu dominował i wygrywał na wszystkich kartach punktowych - upadł na deski po raz pierwszy. Wtedy uratował go gong, ale przez minutę w narożniku nie doszedł do siebie. A Martinez prawym sierpowym - pierwszym ciosem w szóstej rundzie - dokończył dzieła zniszczenia.

"Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl"

Kiedy Galahad upadł na deski po raz drugi, sędzia nawet nie zaczął liczyć do dziesięciu. Od razu zakończył walkę i nachylił się nad nieprzytomnym Brytyjczykiem. "Przerażający widok, ale jego narożnik w ogóle nie powinien pozwolić mu wychodzić do szóstej rundy. Było przecież widać, że jest totalnie nieprzytomny" - piszą internauci pod wideo z nokautu, które na Twitterze zamieściła transmitująca walkę platforma DAZN.

"Brygada Karpacka" nadchodzi do Polski. Wiemy, gdzie i kiedy zbiorą się kibice

- Wow! Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. To była najbardziej oszałamiająca rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem w ringu. To była tak jednostronna walka, ale jeden cios zmienił wszystko - powiedział po zwycięstwie Martineza promotor bokserski Eddie Hearn, który zapowiedział, że przyjrzy się możliwości rewanżu.

Więcej o: