Boks też będzie miał swojego Wilfredo Leona. "Chcę zdobyć olimpijski medal dla Polski"

23-letni Osleys Iglesias, utalentowan kubański pięściarz, zostanie naturalizowany? - Chciałbym reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Paryżu i zdobyć medal dla Polski - tak portal 'Interia" cytuje Iglesiasa.

To nie jest dobry czas dla fanów polskiego pięściarstwa. Nasi zawodnicy obecnie nie mają większych szans na zdobycie tytułu zawodowego mistrza świata. Wśród młodego pokolenia z boksu amatorskiego też na próżno szukać zbyt wielu talentów. Naszym ostatnim medalem olimpijskim wciąż pozostaje brąz Wojciecha Bartnika z igrzysk w Barcelonie (1992). I w najbliższym czasie się to nie zmieni. Chyba, że... naturalizujemy pewnego kubańskiego pięściarza. 

Zobacz wideo Błachowicz o porażce z Teixeirą: Zrobiło mi się ciemno przed oczami i klepałem

- Znakomity kubański bokser Osleys Iglesias (23 l, średnia) chce walczyć w reprezentacji Polski i zdobyć dla Polski medal olimpijski. Trwają rozmowy - poinformował na Twitterze Andrzej Kostyra z "Super Expressu".

Tom Schwarz, boksTom Schwarz uniknął więzienia. "To jakaś hańba", "Skandaliczny werdykt"

A mówimy o naprawdę utalentowanym pięściarzu. Osleys Iglesias to dwukrotny mistrz Kuby, kraju słynącego ze świetnych pięściarzy. Zdobył też prestiżowy Puchar Świata w 2019 roku na turnieju w Kolonii.

Mierzący 177 cm wzrostu mańkut ma na koncie także trzy zawodowe walki w kategorii superśredniej. No i wszystkie wygrał. Jak podaje portal "Interia", trwają już nieoficjalne rozmowy w sprawie przyśpieszenia procesu nadania Kubańczykowi polskiego paszportu.

Dialog pomiędzy Plantem a CaneloNagrali wymianę zdań w ringu podczas wali Canelo Alvarez - Plant. Padły zaskakujące słowa [WIDEO]

Iglesias: Chcę zdobyć medal dla Polski

- Chciałbym reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Paryżu i zdobyć medal dla Polski. Wiem, że mogę to osiągnąć, a Polska chce dać mi szansę na osiągnięcie mojego marzenia o medalu olimpijskim i wiem, dzięki Bogu, że tak będzie. Tym, co mnie sprowadza do Polski, jest fakt, że są tu ludzie, którzy chcą otworzyć mi drzwi do zrealizowania moich celów. A są one dwa: wspomniany medal olimpijski i zostanie mistrzem świata w boksie zawodowym - deklaruje Iglesias.

Kolejny Wilfried Leon?

Jedna naturalizacja Kubańczyka w Polsce przyniosła już znakomity wynik, bo Wilfredo Leon stał się gwiazdą naszej kadry siatkarskiej. Niedawno został też mianowany nowym kapitanem Sir Safety Perugia, z którą zdobył dwa wicemistrzostwa Włoch w 2019 i 2021 roku, jeden Puchar Włoch w 2019 i dwa Superpuchary Włoch w 2019 i 2020 roku.

Więcej o: