Absurdalna decyzja sędziego w walce Włodarczyka. "Takie rzeczy tylko w Polsce" [WIDEO]

Na polskich galach bokserskich często dochodzi do absurdów sędziowskich, ale sytuacja ze starcia Krzysztofa Włodarczyka z Maximiliano Jorge Gomezem była naprawdę wyjątkowa. Kuriozum!

Krzysztof Włodarczyk (60-4-1, 40 KO) przeważał od pierwszego gongu. Maximiliano Jorge Gomeza (29-6, 13 KO) padł na deski już w trzeciej rundzie. I gdy sędzia Grzegorz Molenda doliczył do ośmiu sekund, to uznał, że zakończy walkę. I nawet pokazał rękoma gest przerwania pojedynku, ale wtedy przyjezdny pięściarz zaczął go przekonywać, że chce dalej walczyć. Molenda więc... zmienił decyzję i dopuścił go jednak do walki. - Takie rzeczy tylko w Polsce - piszą internauci. 

Zobacz wideo Błachowicz o walce Khalidov vs Soldić: Wszystko może się wydarzyć

Canelo Alvarez przeszedł do historii boksu! Wielkie zwycięstwoCanelo Alvarez przeszedł do historii boksu! Wielkie zwycięstwo

- Kolejny popis sędziowski na naszym ringu - napisał na Twitterze Mateusz Borek, dziennikarz i promotor bokserski. W czwartej rundzie Włodarczyk najpierw postraszył lewym na górę, po czym strzelił lewym hakiem w okolice wątroby. Zapiekło i Gomez musiał przyklęknąć. Argentyńczyk dotrwał jeszcze do gongu, jednak do piątej rundy już nie wyszedł.

Krzysztof 'Diablo' Włodarczyk wygrywa podczas gali w G2A Arenie w JasionceWielki powrót Diablo Włodarczyka! Po walce padły dwa nazwiska. "Jeśli ma coś w spodniach"

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Włodarczyk wyzwał Szpilkę i Różańskiego

- Nie widać było tej siły, rywal wydawał się niepozorny, ale chłopak potrafił uderzyć. Być może za bardzo nastawiłem się na nokaut, ale zwycięzców się nie osądza - powiedział po wszystkim Włodarczyk, który ma chrapkę na walki z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO) oraz Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO).

- W drugiej rundzie źle trafiłem Gomeza i chyba złamałem prawą rękę. Mam jednak nadzieję, że wkrótce dojdzie do walki ze Szpilką. Liczę również na to, że Łukasz Różański udowodni, iż nosi tam coś w spodniach i z nim również zawalczę - dodał "Diablo".

W przypadku walki Włodarczyk vs Szpilka problemem byłaby osoba trenera, bo przecież w narożnikach obu stoi Andrzej Liczik. Dlatego starcie z Różańskim wydaje się bardziej realne.

Więcej o: