Wielki powrót Diablo Włodarczyka! Po walce padły dwa nazwiska. "Jeśli ma coś w spodniach"

Udany powrót "Diablo"! W daniu głównym gali GIA 3 w Nowym Sączu jubileuszowe zwycięstwo zanotował Krzysztof Włodarczyk (60-4-1, 40 KO), który odprawił Maximiliano Jorge Gomeza (29-6, 13 KO).

"Diablo" od początku ruszył do ataku, z czym różnie bywało w ostatnich walkach. Tuż przed końcem pierwszej rundy po lewym haku na korpus uderzył mocnym lewym sierpowym na górę. To ostudziło zapał Argentyńczyka, który w drugiej odsłonie skoncentrował się tylko na defensywie i ucieczce. W trzeciej rundzie były dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej przewrócił rywala krótkim lewym sierpowym w półdystansie.

Zobacz wideo Błachowicz o walce Khalidov vs Soldić: Wszystko może się wydarzyć

W czwartym starciu Włodarczyk odwrócił kolejność, najpierw postraszył lewym na górę, po czym strzelił lewym hakiem w okolice wątroby. Zapiekło i Gomez musiał przyklęknąć. Argentyńczyk dotrwał jeszcze do gongu, jednak do piątej rundy już nie wyszedł.

Canelo Alvarez przeszedł do historii boksu! Wielkie zwycięstwoCanelo Alvarez przeszedł do historii boksu! Wielkie zwycięstwo

Włodarczyk wyzwał Szpilkę i Różańskiego

- Nie widać było tej siły, rywal wydawał się niepozorny, ale chłopak potrafił uderzyć. Być może za bardzo nastawiłem się na nokaut, ale zwycięzców się nie osądza - powiedział po wszystkim Włodarczyk, który ma chrapkę na walki z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO) oraz Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO).

- W drugiej rundzie źle trafiłem Gomeza i chyba złamałem prawą rękę. Mam jednak nadzieję, że wkrótce dojdzie do walki ze Szpilką. Liczę również na to, że Łukasz Różański udowodni, iż nosi tam coś w spodniach i z nim również zawalczę - dodał "Diablo".

 

Krzysztof 'Diablo' WłodarczykWłodarczyk dostał fatalną informację na wizji. Zaniemówił i wypalił: Zawiodłeś mnie

W przypadku walki Włodarczyk vs Szpilka problemem byłaby osoba trenera, bo przecież w narożnikach obu stoi Andrzej Liczik. Jeszcze łatwiej byłoby więc o walkę z Łukaszem. Niedawno temat takich zestawień poruszył portal bokser.org, który porozmawiał z promotorem łączącym wszystkie te osoby. Oto co powiedział nam Andrzej Wasilewski dwa tygodnie temu.

 

Więcej boksu przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: