Włodarczyk dostał fatalną informację na wizji. Zaniemówił i wypalił: Zawiodłeś mnie

- Nie wiem, co powiedzieć - powtarzał Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, kiedy usłyszał od dziennikarza Telewizji Polskiej, że już nie jest sklasyfikowany w rankingu federacji EBU.
Zobacz wideo Błachowicz o porażce z Teixeirą: Zrobiło mi się ciemno przed oczami i klepałem

Bokser nie mógł w to uwierzyć. - Nie ma mnie w "jedynce"?! - dopytywał zdumiony Włodarczyk. - No to mnie zaskoczyłeś. Trochę mnie zawiodłeś - mówił do dziennikarza TVP Sport, Mateusza Fudali w rozmowie przygotowanej do magazynu "Ring". 

"Diablo" zszokowany informacją od dziennikarza. Usunięto go z rankingu EBU

Włodarczyk w tym roku trafił na sto dni do więzienia za kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień. Odsiadka była wynikiem recydywy, bo kilkukrotnie prowadził auto pomimo sądowego zakazu. W zakładzie dbał jednak o formę i po wyjściu z więzienia w lipcu wygrał walkę z Wadymem Nowopaszynem, podczas gali Knockout Boxing Night w Suwałkach.

Teraz ma zawalczyć 6 listopada na gali GIA Challenger’s Boxing Night z Argentyńczykiem Maximilianem Gomezem. Snuje też dalsze plany o powrocie na szczyt, którym ma pomóc sobotnia walka, ale nie pomoże mu w tym fakt, że został usunięty z rankingu EBU.

Kownacki z pękniętą kością w oczodole. 'Wróciły moje najgorsze nawyki'Adam Kownacki podjął decyzję ws. swojej kariery. "Jestem na rozdrożu"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Strzelanina na gali bokserskiejTragedia na gali przeciwko używaniu broni. Sprawca... rozpoczął strzelaninę

Włodarczyk ma nadzieję na wyjaśnienie sprawy. "Jestem niemile zaskoczony"

Włodarczyk najwyraźniej nie był tego świadomy, bo w rozmowie dla TVP nie dowierzał słowom dziennikarza. Pozostawał w szoku. - Nie wiem, co powiedzieć. Jestem niemile zaskoczony i mam nadzieję, że jakoś sprawa się wyjaśni - mówił bokser.

Trzech 19-letnich bokserów zaginęło podczas MMŚ w boksie w KielcachWielki skandal w boksie. MKOl oskarża federację. "Brak staranności"

Dziennikarz Mateusz Fudala podsunął mu wątek problemu z lipcową galą w Suwałkach, która była organizowana przez Polską Unię Boksu, którą z kolei sankcjonuje i której nie uznaje EBU. Oficjalnego powodu na razie jednak nie znamy.

Więcej o: