Adam Kownacki nie może nawet wydmuchać nosa. Wypłynął szokujący raport medyczny

Adam Kownacki doznał złamania oczodołu w walce z Robertem Heleniusem. Uraz jest poważny, czego dowodem są zalecenia medyczne, jakie otrzymał Polak. "Baby Face" musi unikać niektórych czynności w życiu codziennym i czeka go prawdopodobnie kolejna operacja.

W ubiegłym tygodniu Adam Kownacki przegrał z Robertem Heleniusem, co w praktyce oznacza koniec marzeń o walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Walka Polaka została przerwana przez sędziego w szóstej rundzie. 

Zobacz wideo "Jeśli Kownacki przegra z Heleniusem, to pożegna się z marzeniami o walce o pas"

Wypłynął raport medyczny Adama Kownackiego. Zalecenia lekarza szokują. Spore utrudnienia w życiu codziennym 

Przewaga Heleniusa w tej walce była zdecydowana. Jeszcze w I rundzie Adam Kownacki przyjął kilka potężnych ciosów, które doprowadziły do powstania sporej opuchlizny pod jego lewym okiem. Na pierwszą przerwę schodził już z poważnym urazem. "Od pierwszej rundy nic nie widziałem" - napisał, dodając zdjęcie przedstawiające wyraźnie opuchnięte oko. Jak się okazało, Polak doznał złamania lewego oczodołu

ESPN dotarł do raportu medycznego, a także zaleceń medycznych, jaki otrzymał pięściarz. Okazuje się, że z racji urazu Polak musi bardzo uważać w życiu codziennym. "Nie wydmuchuj nosa. Podnoś głowę i używaj okładów z lodu" - czytamy w dokumencie. Choć zalecenia brzmią nieco pozornie i dotyczą prozaicznych czynności, to uraz Polaka jest poważny i nie wiadomo, czy nie będzie musiał przejść kolejnej operacji. "Masz złamanie dna oczodołu i będziesz musiał skontaktować się z okulistą oraz chirurgiem plastycznym" - napisał także lekarz w raporcie.

Kownacki z pękniętą kością w oczodole. 'Wróciły moje najgorsze nawyki'Zagraniczne media nie mają wątpliwości ws. Adama Kownackiego

Na ten moment nie wiadomo, czy Kownacki wróci na ring. 32-latek ma obecnie bilans 20-0-2 (18 KO). Do 2020 roku Polak pozostawał niepokonany w boksie zawodowym. Ostatnie dwie porażki z Robertem Heleniusem praktycznie przekreśliły marzenia o walce o mistrzostwo świata. 

Więcej o: