Tyson Fury z przymusową przerwą od boksu. Wilder poczeka dużo dłużej

Różnej długości przerwy czekają Tysona Fury'ego i Deontay'a Wildera. To efekt środków ostrożności, jakie na obu pięściarzy nałożyła komisja sportowa stanu Newada.

Tyson Fury po pasjonującej walce pokonał przez nokaut w 11. rundzie Deontay'a Wildera i zachował mistrzowski pas kategorii WBC w wadze ciężkiej. Brytyjczyk rozbił Amerykanina, mimo że w 4. rundzie dwukrotnie leżał na deskach. To pierwszy taki przypadek w karierze Fury'ego.

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Po walce to jednak Amerykanin trafił do szpitala. Ostatecznie wszystko jest z nim w porządku, a o konieczności przeprowadzenia badań zdecydowali lekarze "ze względów ostrożności". Nowe fakty ws. zdrowia amerykańskiego boksera podał jego trener, Malik Scott. - Już widziałem się z Deontay'em. Ma rozciętą wargę, a w trakcie walki złamał palec albo kłykieć, coś takiego. No ale życie toczy się dalej - powiedział Scott.

Bjoergen stosowała niedozwolony środek. Ujawniła wszystko po latach Bjoergen stosowała niedozwolony środek. Ujawniła wszystko po latach

Tuż po walce Wilder nie podał ręki Tysonowi Fury'emu i odrzucił jego próbę podziękowania sobie za rywalizację. Brytyjczyk wprost nazwał przeciwnika idiotą, a Amerykanin później odniósł się do swojej porażki. - Robiłem, co mogłem, ale to dziś było za mało. Nie do końca wiem, co się stało. Ale wiedziałem, że Fury nie przyjechał tu i nie doszedł do 125 kilogramów po to, żeby tańczyć jak baletnica. Podchodził, żeby się na mnie zawiesić, chciał mnie rozbić i to mu się udało - powiedział Wilder, cytowany przez "The Sun".

Fury'ego i Wildera czeka przerwa

Już teraz spekuluje się, że kolejnym przeciwnikiem Fury'ego może być Dillian White. Może się tak stać, jeśli 30 października Brytyjczyk pokona Otto Walina. Na walkę z Furym czeka też Lawerence Okolie i Ołeksandr Usyk, który najpierw musi jednak stoczyć rewanżową walkę z Anthonym Joshuą.

Wiadomo jednak, że do kolejnej walki Fury'ego dojdzie co najmniej za kilka miesięcy. Na razie Brytyjczyk wrócił do kraju po walce z Wilderem i czeka go 45-dniowa przerwa od boksu, jaką nałożyła na niego komisja stanu Newada. 

Fury - Joshua Deontay Wilder musi przejść operację. Bardzo poważne konsekwencje porażki z Furym

To standardowy środek ostrożności. Na Wildera, który w walce z Furym odniósł poważniejsze obrażenia, nałożono aż sześć miesięcy przerwy.

Więcej o: