Tyson Fury szokuje! Burza przed walką z Wilderem. "To czysta manipulacja"

Tyson Fury zszokował świat podczas ceremonii ważenia. Anglik wniósł na wagę 126,5 kg, czyli najwięcej w czasie kariery. - Nie można brać na poważnie ciężaru Fury'ego. Wszedł na wagę w butach, dresach, a w kieszeniach zapewne miał pełen portfel i telefon. Nie wiadomo, czy nie schował tam czegoś jeszcze. To czysta manipulacja - stwierdził jednak były mistrz świata David Haye.

To będzie niezapomniane show w Las Vegas! W nocy z soboty 9 października na niedzielę 10 października dojdzie do kolejnego pomiędzy Tysonem Fury a Deontayem Wilderem. Jeszcze przed walką doszło do kilku napięć między pięściarzami, a kolejną odsłoną wojny psychologicznej było oficjalne ważenie.

Zobacz wideo Saleta: Wilder każdą walkę może wygrać w każdej chwili

Fury zszokował swoją wagą. "To czysta manipulacja". "Nie wiadomo, czy nie schował tam czegoś" 

Zarówno Fury, jak Wilder zapowiadali, że do ringu zamierzają wejść z największymi wagami w karierze. Ich słowa okazały się prawdą. W tym momencie Wilder waży 108 kg. Dużo większe wrażenie zrobiło jednak, kiedy podczas ważenie Fury'ego waga wskazała 277 funtów, czyli około 126,5 kg. 

Eksperci są jednak zgodni, że kolosalna waga Gipsy King to element wojny psychologicznej, a Anglik świadomie podkręcił ten wynik. W ten sposób ocenił to komentujący wydarzenie w brytyjskiej telewizji były mistrz świata David Haye. -  Nie można brać na poważnie ciężaru Fury’ego. Wszedł na wagę w butach, dresach, a w kieszeniach zapewne miał pełen portfel i telefon. Nie wiadomo, czy nie schował tam czegoś jeszcze. To czysta manipulacja. Zapowiadał wcześniej, że chce wnieść na wagę ponad 130 kg - stwierdził był pięściarz.

 

Podczas ceremonii ważenie nie obyło się bez incydentów pomiędzy zawodnikami.  Fury pojawił się na ceremonii w dużym czarnym kapeluszu, nawiązując do The Undertakera, legendarnego zawodnika wrestlingu, który aż 21-krotnie wygrał Wrestlemanię. "Ta walka będzie dla Undertakera. Jestem dzisiaj na ważeniu w Twoim kapeluszu. Mam zamiar go zniszczyć, a później mu powiem: Będziesz spoczywał w pokoju" - powiedział Gypsy King.

Tyson Fury w kapeluszu UndertakeraJest gorąco! Ogromne emocje przed walką Fury - Wilder 3! Fury założył strój legendy

Boks. Gdzie i kiedy obejrzeć walkę Fury - Wilder? Transmisja TV, stream online

Trzeci pojedynek pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem odbędzie się na gali w Las Vegas w nocy z soboty 9 października na niedzielę 10 października. Starcie powinno się rozpocząć w poniedziałek między godziną 4:00 a 5:00 czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej o: