Czas na rewanż! Gdzie i kiedy oglądać walkę Kownackiego z Heleniusem? [TRANSMISJA]

Starcie Adam Kownacki - Robert Helenius 2 zbliża się wielkimi krokami! Polak będzie miał okazję do zrewanżowania się fińskiemu pięściarzowi. Gdzie i kiedy oglądać pojedynek? Transmisja TV, stream online.

W Las Vegas dojdzie do rewanżowej walki Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem w wadzie ciężkiej. W marcu 2020 roku niespodziewanym zwycięzcą został fiński pięściarz, który znokautował wówczas Polaka w IV rundzie w Nowym Jorku. "Pierwszą walkę wygrywałem, ale byłem naiwny. Za bardzo się napaliłem i zbyt szybko chciałem go znokautować. Wydawało mi się, że jestem bliski zwycięstwa, ale rywal dobrze mnie trafił. Jeżeli wygram w dobrym stylu, to otworzą się dla mnie drzwi do wielkiego boksu. Teraz będę bardziej cierpliwy" - przyznawał Kownacki w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Zobacz wideo "Jeśli Kownacki przegra z Heleniusem, to pożegna się z marzeniami o walce o pas"

Kownacki - Helenius. Menedżer polskiego pięściarza odradzał mu rewanż z Finem

Adam Kownacki liczy na wygraną z Robertem Heleniusem na gali w Las Vegas. Pięściarz w rozmowie z Krzysztofem Smajkiem na Sport.pl twierdził, że taki rezultat pozwoli mu marzyć o walce o mistrzostwo świata. "Myślę, że przede mną jeszcze dwa-trzy lata w ringu, mam trochę roboty do wykonania. Jak wygram z Heleniusem, a Wilder pokona Fury'ego, to może w przyszłym roku dostanę walkę o mistrzostwo świata" - mówił zawodnik pochodzący z Łomży.

Kownacki tuż przed wylotem do Las Vegas w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej zdradził, że jego menedżer Keith Connolly odradzał mu rewanż z Robertem Heleniusem. "Proponował mi łatwiejszego rywala na przetarcie. Nie dążyłem do walki z Finem, aby dostać po głowie. Jeżeli nie będę w stanie wygrać z Robertem, to jeszcze ciężej będzie pokonać mistrzów i pięściarzy z czołówki. Robię to dla siebie. Chcę wiedzieć, w jakim miejscu jestem" - podkreślił Polak. 

Karta walk na gali w Las Vegas:

  • Tyson Fury (31-0-1, 21 KO) vs. Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO), 12 rund
  • Robert Helenius (30-3, 19 KO) vs. Adam Kownacki (20-1, 15 KO), 12 rund
  • Efe Ajagba (15-0, 12 KO) vs. Frank Sanchez (18-0,13 KO), 10 rund
  • Jared Anderson (9-0, 9 KO) vs. Władimir Tereszkin (22-0-1,12 KO), 8 rund
  • Edgar Berlanga (17-0, 16 KO) - Marcelo Esteban Coceres (30-2-1,16 KO), 10 rund
  • Julian Williams (27-2-1,16 KO) - Vladimir Hernandez (12-4, 6 KO), 10 rund
  • Robeisy Ramirez (7-1, 4 KO) - Orlando Gonzalez Ruiz (17-0, 10 KO), 10 rund
  • Rances Barthelemy (28-1-1, 14 KO) - TBA, 10 rund
  • Wiktor Wychryst (7-0, 5 KO) - Mike Marshall (6-1-1, 4 KO), 8 rund
  • Bruce Carrington (debiut) - Cesar Cantu (3-1,1 KO), 4 rundy

Gdzie i kiedy oglądać walkę Kownacki - Helenius?

Pojedynek Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem odbędzie się w nocy z soboty 9 na niedzielę 10 października na gali w Las Vegas. Polsko-fińskie będzie ostatnim przed walką wieczoru, w której zmierzą się Tyson Fury oraz Deontay Wilder. Pojedynek Kownackiego rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 3:45 czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.