Walka Fury - Wilder już zaraz! Ostatnia odsłona trylogii! Gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA]

Finał trylogii pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem jest już coraz bliżej! Stawką pojedynku jest pas mistrzowski wagi ciężkiej federacji WBC. Gdzie i kiedy oglądać galę? Transmisja TV, stream online.

Pierwszy pojedynek pomiędzy Deontayem Wilderem a Tysonem Furym miał miejsce w grudniu 2018 roku. Wtedy po 12 rundach zażartej walki sędziowie ogłosili remis, ale w rewanżu w lutym zeszłego roku Fury znokautował rywala w siódmej rundzie i to Brytyjczyk zdobył pas mistrza wagi ciężkiej federacji WBC. Do pewnego momentu wszystko wskazywało na to, że do trzeciego pojedynku nie dojdzie, ponieważ Fury miał walczyć z Anthonym Joshuą w unifikacyjnej walce o mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej, ale ich plany swoją decyzją pokrzyżował sąd arbitrażowy.

Zobacz wideo Saleta: Wilder każdą walkę może wygrać w każdej chwili

Fury - Wilder. Bez rękoczynów na ważeniu, Tyson Fury przyszedł w stroju Undertakera

Tyson Fury oraz Deontay Wilder pojawili się na oficjalnym ważeniu przed hitową walką. Brytyjczyk ważył 126,5 kg, natomiast Amerykanin - 108 kg. Fury pojawił się na ceremonii w dużym czarnym kapeluszu, nawiązującym do The Undertakera. "Ta walka będzie dla Undertakera. Jestem dzisiaj na ważeniu w Twoim kapeluszu. Mam zamiar go zniszczyć, a później mu powiem: Będziesz spoczywał w pokoju" - powiedział Gypsy King. Po ważeniu zawodnicy posprzeczali się słownie, ale nie doszło do rękoczynów.

Pięściarze wymieniali się uprzejmościami także podczas konferencji prasowej. "Wynik walki jest już przesądzony, bo znowu mam ze sobą świetne rękawice. Znowu będę oszustem, na 100 procent! Już naładowałem moje rękawice dynamitem oraz metalem, by skopać jego dupsko" - powiedział Fury. Brytyjczyk nawiązał do słów Marsellosa Wildera, brata Deontaya, który opowiadał o zmanipulowanych rękawicach i tajemniczych przedmiotach.

Pierwotnie trzeci pojedynek pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) miał odbyć się 24 lipca tego roku w Las Vegas, natomiast został odwołany ze względu na cztery pozytywne wyniki na obecność COVID-19 w zespole Fury'ego. Brytyjczyk również okazał się zakażony, choć kiedyś przyjął pierwszą dawkę szczepionki.

Gdzie i kiedy obejrzeć walkę Fury - Wilder?

Trzeci pojedynek pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem odbędzie się na gali w Las Vegas w nocy z soboty 9 października na niedzielę 10 października. Starcie powinno się rozpocząć w poniedziałek między godziną 4:00 a 5:00 czasu polskiego. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.