"Boże, jaki wstyd". Wasilewski grzmi po walce Polaka

- Boże, jaki wstyd dla olimpijczyka z Rio - tak porażkę Igora Jakubowskiego z Kajetanem Kalinowskim skomentował Andrzej Wasilewski, szef największej grupy boksu zawodowego w Polsce - KnockOut Promotions.

29-letni Igor Jakubowski (bilans 3-2, 2 KO) podczas sobotniej gali bokserskiej Rocky Boxing Night w Kościerzynie zmierzył się z osiem lat młodszym Kajetanem Kalinowskim (2-0, 2 KO) w półfinale turnieju wagi ciężkiej. Jakubowski niespodziewanie przegrał walkę przed czasem. Zanim sędzia przerwał walkę, obaj zawodnicy byli na deskach.

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Rafal Jackiewicz podczas Wojak Boxing Night w kopalni soli, Wieliczka, 2013 r. (fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)Trener oskarża Jackiewicza o "sprzedanie" walki. Burza w ringu. "Przysięgam"

Boże jaki wstyd dla olimpijczyka z Rio

Kolejną porażkę Jakubowskiego w karierze skrytykował Andrzej Wasilewski, szef największej grupy boksu zawodowego w Polsce - KnockOut Promotions.

- Boże jaki wstyd dla olimpijczyka z Rio. Winni też są dziennikarze, którzy pomagali w jego promocji. Kariery, która była kompromitacją. Wiecie już świetnie, dlaczego nie dostał się do Knockout Promotion - napisał Jakubowski na "Twitterze".

Gdy jeden z użytkowników pod jego postem przytoczył walkę Jakubowskiego z z Lawrencem Okoliem na igrzyskach olimpijskich w Rio, promotor napisał.

 - O, tak, jeden został mistrzem świata. A drugiego kariera dokładnie taka jak przewidywałem. Jak on wygrywał walki w boksie amatorskim? - przyznał Wasilewski.

Rafał Jackiewicz przegrał walkę z Kevinem Gruchałą na gali w KościerzynieKompromitująca walka byłego polskiego pretendenta do tytułu MŚ. Borek grzmi: Tragedia

To druga zawodowa porażka Jakubowskiego. W ubiegłym roku przegrał na punkty z Michałem Pleśnikiem. Oliwy do ognia dodaje fakt, że zwycięskie pojedynki toczył z zawodnikami, z którymi nie powinien wychodzić do ringu - z Nowaczyńskim i Włodarczykiem. Szybko się jednak okazało, że Igor pewnego poziomu już nie przeskoczy - czytamy w portalu bokser.org.

Więcej o: