Kiedy wielki rewanż i kolejna walka Joshuy z Usykiem? Jest wstępny plan

- To nie był najlepszy wieczór AJ-a, za to Ołeksandr zaboksował wręcz kapitalnie - mówił po walce Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z Ołeksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) promotor byłego już mistrza świata wagi ciężkiej, Eddie Hearn. A kiedy może dojść do wielkiego rewanżu? "Mógłby się odbyć w lutym bądź marcu".

Ołeksandr Usyk sprawił niespodziankę i w sobotni wieczór pokonał Anthony'ego Joshuę, odbierając mu mistrzowskie pasy federacji WBO, IBF oraz WBA w wadze ciężkiej. Ukrainiec pokonał dotychczasowego mistrza jednogłośnym werdyktem sędziów, którzy punktowali tę walkę 117:112, 116:112, 115:113 na korzyść Usyka.

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Faworytem hitowego starcia był Joshua, który miał mieć przewagę fizyczną nad Usykiem. Brytyjczyk mierzy aż 198 cm i waży 108 kg. Ukrainiec jest siedem centymetrów niższy i osiem kg lżejszy. Jednak Joshua długo nie umiał wykorzystać swoich warunków fizycznych, bo Usyk tańczył w ringu i był nie do trafienia. Wyprzedzał Joshuę, popisywał się unikami i celnie kontrował mistrza.

Kiedy druga walka Joshua - Usyk?

- Anthony został odwieziony na moment na obserwację do szpitala. Ta walka nie poszła tak, jak sobie by tego życzył. Jest załamany, ale wygrał lepszy zawodnik tego dnia. Usyk to świetny pięściarz. Wiedzieliśmy, że ma kapitalne nogi i znów to pokazał, ale był też chyba trochę agresywniejszy, niż się spodziewaliśmy. Porażka z Ruizem to była po prostu wpadka, ale porażka z Usykiem to była już porażka z lepszym facetem. Jeśli Anthony będzie chciał wziąć rewanż, to z pewnością będzie musiał poczynić pewne korekty. AJ już mi mówił "chcę rewanżu, chcę rewanżu", ale mamy sporo czasu na drugą walkę. Problem w tym, że pewność siebie Usyka wzrosła jeszcze bardziej, dlatego też jeszcze ciężej będzie go pokonać - powiedział po walce promotor Joshuy Eddie Hearn.

I dodał: AJ nie będzie faworytem drugiej walki, ale wiem doskonale, że od razu podejdzie do tego rewanżu, bez żadnych pojedynków na przetarcie. Wciąż płonie w nim ogień i na pewno stać go na lepszy boks niż pokazał to dzisiaj. Opuściły go siły, zabrakło paliwa w baku i tak naprawdę ostatnią rundę przeboksował już tylko serduchem. Usyk świetnie pracował nogami i wyprowadzał mnóstwo ciosów. Rewanż mógłby się odbyć w lutym bądź marcu.

- Bardzo chciałbym rewanżu na Stadionie Olimpijskim w Kijowie - mówił na konferencji prasowej Usyk, nowy champion wszechwag.

- Chcielibyśmy znów zrobić galę w Wielkiej Brytanii. Nie wykluczamy imprezy gdzieś poza granicami, choć akurat Ukraina raczej nie będzie wchodziła w grę - zakończył Hearn.

O boksie przeczytasz więcej na portalu Bokser.org.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.