Nazistowskie tatuaże podczas walki o mistrzostwo Włoch! Skandal na ringu

Michele Broili przegrał z pochodzącym z Maroka Hassamem Nourdine walkę o mistrzostwo Włoch w wadze super piórkowej. Burzę w kraju wzbudziły tatuaże przegranego, które przedstawiają symbole nazistowskie. Sprawą zajęło się już nawet włoskie ministerstwo sportu.

Jeszcze przed pojedynkiem Broiliego z Nourdine temperatura we Włoszech wzrastała, ponieważ na nowo rozgorzała debata na temat eksponowania symboli nazistowskich i faszystowskich. Na Półwyspie Apenińskim jest to spory problem co widać przede wszystkim w sporcie, choć do tej pory głównie na trybunach stadionów piłkarskich. Tam zarówno okrzyki jak i tego typu symbole są na porządku dziennym. 

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Włoski rząd w 2017 roku próbował wprowadzić prawo zakazujące wszelkich symboli faszystowskich i nazistowskich, ale nie uzyskał poparcia obu izb parlamentu. Co jakiś czas ten temat wraca i tak właśnie stało się tym razem z powodu włoskiego pięściarza. 

Caleb Plant i Canelo AlvarezCaleb Plant powiedział o jedno słowo za dużo. Canelo Alvarez od razu zaregował [WIDEO]

We Włoszech rozgorzała gorąca debata. Wszystkiemu winny wytatuowany pięściarz

Michele Broili przegrał walkę o mistrzostwo jednogłośną decyzją sędziów z Hassamem Nourdine, który jest imigrantem pochodzącym z Maroka. Marokańczyk, jak sam przyznaje, był bardzo zdziwiony, gdy po raz pierwszy zobaczył tatuaże swojego rywala. - Kiedy wszedłem na ring i zobaczyłem te tatuaże, po raz kolejny byłem w szoku. Włoska Federacja Boksu powinna wiedzieć zawczasu, że ich pięściarz ma takie sympatie. Mowa nienawiści powinna być karana przez prawo - mówił po walce nowy mistrz Włoch w wadze super piórkowej. 

Andrzej Gołota liczony w pojedynku z Lennoxem Lewisem. Atlantic City, 04.10.1997"Andrzej Gołota mógł umrzeć. Wystarczyło na niego spojrzeć, by się zorientować"

Na ciele Broiliego znajduje się wiele różnych symboli nazistowskich i faszystowskich takich jak liczba 88, która jest kodem na hasło "Heil Hitler" czy "Totenkopf", czyli symbol trupiej czaszki, który był używany przez SS. Włoska Federacja Bokserska wszczęła śledztwo, ale dopiero po interwencji ministerstwa sportu. Nie wytłumaczono jednak dlaczego pięściarzowi pozwolono wystąpić już w 16 oficjalnych pojedynkach. Według włoskich mediów wszczęcie śledztwa w tej sprawie rozważa także policja i prokuratura w Trieście. 

Więcej o: