Rafał Antoniak nagle runął na liny. Walczy o życie w szpitalu [WIDEO]

W miniony weekend odbyła się gala A1 Federation 7. Podczas półfinałowego pojedynku z Filipem Rządkiem zasłabł Rafał Antoniak. Zawodnik zasłabł w niespodziewanym momencie, a obecnie walczy o życie w szpitalu.

A1 Federation to organizacja promująca walki w formule boksu tajskiego (Muay Thai) oraz boksu birmańskiego (Lethwei). W sobotę 18 września w Jarocinie odbyła się siódma edycja gali, podczas której miało dojść do półfinałowych pojedynków pomiędzy Rafałem Antoniakiem i Filipem Rządkiem oraz Arturem Saladiakiem i Denisem Makovskim. Gala ostatecznie została zakończona przedwcześnie.

Zobacz wideo Rewanż Szpilka vs Adamek w MMA? "Już wolałbym zobaczyć ich walkę na gołe pięści"

Niepokojące sceny z gali A1 Federation 7. Rafał Antoniak zasłabł na ringu

Rafał Antoniak walczył z Filipem Rządkiem w półfinale turnieju w formule Lethwei (dozwolone uderzenia głową, walka w samych tejpach) na gali A1 Federation 7. Antoniak pod koniec drugiej rundy chciał ruszyć w stronę swojego przeciwnika, natomiast mistrz świata w Muay Thai w trzech kategoriach wagowych niespodziewanie zasłabł i upadł na ringu. Sędzia natychmiast wezwał medyków, a Rafał Antoniak został przetransportowany do szpitala.

O stanie zdrowia zawodnika wiadomo niewiele, natomiast A1 Federation wydało oficjalny komunikat, w którym skomentowało całą sprawę. "Nasz zawodnik Rafał Antończak zasłabł w trakcie półfinałowego pojedynku Lethwei z Filipem Rządkiem. W ringu natychmiast pojawiły się służby ratownicze, które zajęły się Rafałem. Stan zdrowia zawodnika jest najważniejszy dla organizatorów i uczestników gali A1 Federation 7 w Jarocinie, dlatego zakończyliśmy imprezę przedwcześnie, a pojedynek Artura Saladiaka z Denisem Makovskim przenosimy na kolejną galę. Wszyscy czekamy na dobre informacje dotyczące stanu zdrowia Rafała i modlimy się o pomyślny finał tej sprawy. Mistrzu, jesteśmy z Tobą!" - czytamy.

Więcej o: