Dariusz Michalczewski ostro o powrocie Adamka do ringu. "Nikt mi nie powie"

Dariusz Michalczewski w rozmowie z WP SPortowe Fakty w dosadnych słowach ocenił decyzję Tomasza Adamka o powrocie na ring. Według byłego pięściarza Adamek chce walczyć, ponieważ potrzebuje pieniędzy.

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) zapowiedział swój powrót na ring. Polak po raz ostatni w ringu walczył w październiku 2018 roku. Wtedy jego przeciwnikiem był Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO), a w przypadku wygranej Adamek mógł się zbliżyć do walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Amerykanin znokautował Polaka w drugiej rundzie potężną kombinacją ciosów. Pięściarz chciał stoczyć kolejny pojedynek w zeszłym roku, ale plany pokrzyżowała mu epidemia koronawirusa.

Zobacz wideo Polski boks czeka na medal olimpijski od 1992 roku. "Potrzebne są systemowe zmiany"

Były mistrz świata IBF czy IBO zdradził w rozmowie z TVP Sport, że wkrótce wróci na ring, a jego rywal będzie pochodził ze Stanów Zjednoczonych.

- Cały czas jestem aktywny fizycznie, bo całe życie uprawiam boks. Do tego gram w piłkę nożną i utrzymuję dzięki temu szczupłą sylwetkę. Jedynie potrzebuję przeprowadzić porządny obóz przygotowawczy. Walka odbędzie się jesienią w Polsce i wkrótce ogłosimy szczegóły. Moim rywalem będzie pięściarz z USA, na pewno to nie jest zawodnik z czołowej dziesiątki rankingów, takiego wyzwania nie potrzebuję - powiedział.

Mocne słowa Michalczewskiego. "Potrzebuje kasy. Nie ma o czym gadać"

Decyzję Adamka o powrocie na ring w rozmowie z WP Sportowe Fakty skrytykował były mistrz świata WBO, WBA i IBF w kategorii półciężkiej, Dariusz Michalczewski. Twierdzi on, że powrót Adamka jest podyktowany w zasadzie jedynie względami finansowymi.

- Wydaje mi się, że Tomek zwyczajnie potrzebuje kasy. No bo jaki może być powód tego powrotu? Nie ma innej odpowiedzi. Nikt mi nie powie, że on nagle chce zbudować formę życia i zaboksować na swoim najwyższym poziomie, bo mu się chce, bo odczuł taką potrzebę. Ile on ma lat? 44? No to o czym my rozmawiamy. Nie ma o czym gadać. Szkoda mi tego chłopaka. Szkoda, że musi jeszcze boksować i to po tak długiej przerwie – powiedział Michalczewski.

- Ma 44 lata, 3 lata nie boksował, pewnego poziomu sportowego już nie przeskoczy, wariata też z siebie nie zrobi, bo to raczej nie w jego stylu. Nie wierzę, że on wykręci jakieś niesamowite wyniki oglądalności. Nie oszukujmy się, trudno to będzie sprzedać - ocenił.

Michalczewski dodaje, że nie dość, iż powrót Adamka nie będzie hitem oglądalności i nie przyniesie szczególnie wielkich zysków, to na dodatek polski pięściarz nie będzie już w stanie zaproponować nic pod względem sportowym.

- W takim wieku nie da się oszukać czasu. Nie zapominajmy też, że Tomek stoczył w swojej karierze kilka takich prawdziwych wojen. To wszystko musiało się odbić na jego zdrowiu. Proszę państwa, to jest boks. Nie da się boksować hobbystycznie. Pokazowo to mogą sobie występować piłkarze, tenisiści, siatkarze, nawet zapaśnicy. Boks jest inny, bo ciosy pozostawiają trwały ślad. To jest trudny sport i nie da się go uprawiać na pół gwizdka – przekonuje były bokser.

Tomasz Adamek wraca na ring. Stoczy jeszcze dwie walki

Tomasz Adamek zamierza zakończyć karierę bokserską na wiosnę przyszłego roku. "Kibice chcą mnie jeszcze zobaczyć, więc wrócę do ringu na dwie walki. Jeśli zdrowie mi dopisze, to wiosną przyszłego roku stoczę pożegnalną walkę. Żona jest przeciwna mojemu powrotowi, ale to moje życie. Nie myślę o tytułach, bo mój czas minął. Niebawem wyjadę na Florydę i tam odbędzie się mój obóz przygotowawczy. Na kilka tygodni przed pojedynkiem przeniosę się do Polski, raczej będę trenował w Warszawie" - powiedział Adamek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA