Oscar de la Hoya nie wróci na ring! Nie może wystąpić na gali w Los Angeles

Oscar de la Hoya musi poczekać na swój powrót do ringu. Słynny 48-letni bokser jest zakażony koronawirusem i nie będzie mógł wystąpić na gali w Los Angeles.

Oscar de la Hoya to mistrz olimpijski z Barcelony z 1992 roku. Potem zaczął karierę zawodową i został wielką gwiazdą. Był mistrzem świata w sześciu kategoriach wagowych, od super piórkowej do średniej. Ostatni raz w ringu pojawił się w 2008 roku, kiedy zmierzył się z Mannym Pacquiao i przegrał. Jego bilans na zawodowych ringach to 39 wygranych w 45 walkach. Zajął się potem promowaniem walk innych zawodników. Jest szefem grupy "Golden Boy Promotions". "Golden Boy" to był jego pseudonim.

Zobacz wideo Polski boks czeka na medal olimpijski od 1992 roku. "Potrzebne są systemowe zmiany"

Tomasz Adamek wraca na ring! Zapowiedział liczbę walkTomasz Adamek wraca na ring! Zapowiedział liczbę walk

Oscar de la Hoya zakażony koronawirusem. Szansa na kolejny powrót?

Meksykanin postanowił jednak wrócić do ringu i przygotowywał się do walki z Vitorem Belfortem. Starcie miało odbyć się 11 września. Niestety, do tej walki nie dojdzie. De la Hoya zakaził się koronawirusem i wylądował w szpitalu. Poinformował o tym na swoim Twitterze.

- Chciałem, żebyście usłyszeli bezpośrednio ode mnie, że pomimo pełnego szczepienia, zachorowałem na Covid i nie będę mógł walczyć w następny weekend. Przygotowanie do tego powrotu było dla mnie wszystkim w ciągu ostatnich kilku miesięcy i chcę wszystkim podziękować za ogromne wsparcie. Obecnie jestem leczony w szpitalu i jestem pewien, że wrócę na ring przed końcem roku. Niech was Bóg błogosławi i uważajcie – napisał pięściarz.

Tym samym Vitor Belfort został bez rywala. Media w USA podają, że jednym z możliwych rywali byłego mistrza wagi półciężkiej w UFC jest inny legendarny pięściarz, który chce wrócić do ringu. To Evander Holyfield (44-10, 29 KO), były mistrz świata w wadze ciężkiej i juniorciężkiej. Holyfield ma dzisiaj 58 lat i nie walczył od 2011 roku. Aktualnie czeka na decyzję komisji, czy ta dopuści go do walki.

Gala Boksu SuzukiSuzuki Boxing Night 7 PRO w Kielcach

Podczas gali w Los Angeles zobaczymy jeszcze jeden głośny powrót. W ringu pojawi się David Haye (28-4, 26 KO), który nie walczył od trzech lat. Jego rywalem będzie Joe Fournier (9-0, 9 KO).

Więcej o: