Nie żyje 18-letnia pięściarka Jeanette Zacarias Zapata. Zmarła pięć dni po walce

Smutna wiadomość obiegła świat boksu. Jeanette Zacarias Zapata zmarła w szpitalu kilka dni po tym, jak jej rywalka znokautowała ją w ringu. Informcję o śmierci 18-letniej Meksykanki przekazał promotor Yvon Michel.

Jeanette Zacarias Zapata została znokautowana przez Marie Pier Houle w czwartej rundzie walki. Wydarzenie zorganizowane przez GVM Gala International w Montrealu odbyło się w sobotę 28 sierpnia. Jak donosi stacja "BBC", wyglądało to tak, "jakby miała atak po tym, jak została oszołomiona lewym górnym i prawym sierpowym". Po walce 18-letnia Meksykanka została przewieziona do szpitala. 

Zobacz wideo Polski boks czeka na medal olimpijski od 1992 roku. "Potrzebne są systemowe zmiany"

- Z wielkim smutkiem  dowiedzieliśmy się od przedstawiciela jej rodziny, że Jeanette Zacarias Zapata odeszła dziś po południu o 15:45 - napisał promotor bokserski Yvon Michel w czwartek (2 sierpnia). - Cały zespół w Groupe Yvon Michel jest niezwykle przygnębiony tym bolesnym ogłoszeniem - dodano w oświadczeniu. 

Nie żyje 18-letnia bokserka. "Boks niesie ze sobą wiele ryzyka"

Na śmierć meksykańskiej bokserki zareagowała również jej ostatnia rywalka Marie Pier Houle. - Boks niesie ze sobą wiele ryzyka i niebezpieczeństw - oznajmiła bokserka na Instagramie. Kanadyjka tłumaczyła również, że nigdy nie miała zamiaru poważnie zranić swojego przeciwnika. - To nasza praca, nasza pasja - powtórzyła. 

Informację o śmierci i kondolencje przekazała również federacja WBC. - Cała rodzina bokserska zrzeszona w WBC opłakuje tę stratę. Przesyłamy nasze najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Jeanette. Niech spoczywa w pokoju - czytamy w oświadczeniu 

Więcej o: