Szalony debiut wnuka Muhammada Alego. Internauci kpią. "Widz, turysta, jakiś żart" [WIDEO]

Nico Ali Walsh (1-0, 1 KO) - wnuk legendarnego Muhammada Alego, idzie w ślady wielkiego dziadka. Właśnie zrobił pierwszy krok, efektownie zwyciężając debiucie na zawodowych ringach.

- Nigdy nie udało mi się uciec od mojego dziadka, bez względu na to, jaki sport uprawiałem. To bardzo trudne, ale zacząłem to akceptować - mówił Nico Ali Walsh w "New York Timesie" jeszcze przed debiutem na zawodowych ringach. Ten nastąpił w sobotę podczas gali bokserskiej w Oklahomie, gdzie 21-letni Nico - a więc wnuk legendarnego Muhammada Alego, trzykrotnego mistrza wagi ciężkiej i jednego z najlepszych pięściarzy w historii - pokonał osiem lat starszego Jordana Weeksa (4-2, 2 KO).

Zobacz wideo Polski boks czeka na medal olimpijski od 1992 roku. "Potrzebne są systemowe zmiany"

Jack Woolley pobity w centrum DublinaBestialski atak na olimpijczyka w centrum miasta. "Boże, zróbcie coś"

Wnuk Muhammada Alego wygrywa w debiucie na zawodowych ringach

Weeks nie wytrzymał z Alim nawet dwóch minut. Najpierw był liczony do ośmiu, a po tym, jak wstał, został zasypany serią ciosów i sędzia ringowy przerwał walkę. - Dużo myślałem o moim dziadku, tęsknię za nim - mówił Nico po debiucie, a o samej walce powiedział, że "poszła zgodnie z planem i spełniła jego oczekiwania".

 

Nieco bardziej krytyczni są niektórzy internauci, którzy o pierwszym rywalu młodego Alego na zawodowych ringach piszą, że wyglądał tak, jakby to był przypadkowy widz i turysta, który przed walką został wyciągnięty z trybun. "Może ta walka to był żart, ale widać, że ten chłopak ma szybkość, jest całkiem silny, ale ma też przed sobą jeszcze długą drogę, by osiągnąć sukces. Niech nie patrzy na dziadka, tylko robi swoje, czyli niech trenuje jak najwięcej i może coś z tego będzie" - czytamy w jednym z komentarzy.

Gary Antonio Russell i Emmanuel RodriguezNiepojęte! Jeden cios i po wszystkim. "Co tu się do cholery wydarzyło?" [WIDEO]

Na tej samej gali Joshua Franco (17-1-2, 8 KO) - mistrz WBA kategorii super muszej - pokonał Andrew Moloneya (21-1, 14 KO). Wszyscy sędziowie punktowali 116:112. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: