Niepojęte! Jeden cios i po wszystkim. "Co tu się do cholery wydarzyło?" [WIDEO]

16 sekund i po wszystkim. Walka Gary'ego Antonio Russella (18-0, 12 KO) i Emmanuela Rodrigueza (19-2, 12 KO) została uznana za nieodbytą po tym, jak obaj pięściarze już na samym początku zderzyli się głowami.

"Co tutaj do cholery się wydarzyło!?" - pytali z niedowierzaniem jedni kibice w internecie. "Mnie też by mogli za coś takiego zapłacić. Łatwe pieniądze, bilans walk nienaruszony. Sprytne posunięcie" - dodawali drudzy. Może i nienaruszony, ale wszystko wyglądało bardzo groźnie. W sobotę na stadionie Dignity Health Sports Park w Kalifornii do ringu wyszli Gary Antonio Russell  i Emmanuel Rodriguez. Po 16 sekundach ich walka się skończyła. Rodriguez padł nieprzytomny na deski, ale Russell też odszedł do narożnika i złapał się za skroń.

Zobacz wideo Polski boks czeka na medal olimpijski od 1992 roku. "Potrzebne są systemowe zmiany"

Cena wywoławcza srebrnego medalu igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 to 200 tys. zł. Maria Andrejczyk poinformowała w piątek (13 sierpnia) podczas spotkania u marszałka podlaskiego, że jest już osoba gotowa zapłacić tę kwotęMaria Andrejczyk robi furorę za granicą! Wiadomość dnia w całym kraju

Eliminator do tytułu WBA został uznany za nieodbyty (no contest) wkrótce po tym, jak sędzina ringowa Sharon Sand orzekła, że Rodriguez nie jest w stanie kontynuować walki. A nie jest dlatego, że po kilkunastu sekundach zderzył się głowami z Russellem. Zresztą zobaczcie sami:

 

W walce wyprowadzony został tylko jeden cios. Przez Russella, który później - zresztą podobnie jak Rodriguez, któremu złamał nos - wyraził zainteresowanie rewanżem.

Szybki koniec! Dyscyplina znika z igrzysk. Szybki koniec! Dyscyplina znika z igrzysk. "Nie rozumiem tej decyzji"

Filipińczyk obronił tytuł mistrza świata

Podczas gali w Kalifornii walką wieczoru było starcie Johna Riela Casimero (31-4, 21 KO) z Guillermo Rigondeauxem (20-2, 13 KO). Casimero obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej, ale jak relacjonuje bokser.org, walka była nudna jak flaki z olejem. "Casimero był bezradny - jego ciosy pruły powietrze i nie był w stanie dogonić Kubańczyka ani go czysto trafić. Ale chociaż wykazywał chęci".

Wynudzili się kibice, ale też sędziowie, którzy musieli jeszcze wskazać zwycięzcę. Stosunkiem głosów dwa do jednego zwyciężył Filipińczyk, bo ostatecznie typowali 115:113 Rigondeaux, 116:112 i 117:111 Casimero.

Więcej o: