Wygląda jak Mike Tyson za młodu. "Taki talent zdarza się raz w życiu"

- Zawodnik o tak wyjątkowym talencie czasem zdarza się raz w życiu - mówi Leon Margules, szef grupy Warriors Boxing, która podpisała kontrakt z Lenier Pero (5-0, 3 KO). Kubańskim pięściarzem, o którym pisze się, że jest sobowtórem Mike'a Tysona.

Lenier Pero może nie przypomina pod względem stylu boksowania Mike'a Tysona, ale wygląda jak Mike Tyson za młodu. Pewne jest też to, że 28-letni Kubańczyk chce iść w ślady "Żelaznego Mike'a". Czyli chce podbić światowy boks. Właśnie podpisał kontrakt z grupą Warriors Boxing i szykuje się do przeprowadzki do USA.

Zobacz wideo Przyszłość kadry 3x3 pod znakiem zapytania. "Wyczerpał się pomysł na zespół"

"Będę harował i robił wszystko"

- W mojej karierze nastąpił zwrot we właściwym kierunku. Każdy wie, że trzeba walczyć w Ameryce, żeby osiągnąć prawdziwy sukces. Dokonałem wielu poświęceń i kiedy pojawię się w Stanach, będę harował i robił wszystko, by ludzie mogli oglądać najlepszą wersję mnie - mówi Pero cytowany przez worldboxingnews.net. 

Serwis bokser.org przypomina, że Pero jest obecnie notowany na 15. miejscu w rankingu WBA. To mańkut, który mierzy 192 centymetry wzrostu (o 14 cm więcej niż Tyson). 28-latek, zanim przeszedł na zawodowstwo, stoczył około 110 walk amatorskich (wygrał ok. 90). W 2016 roku był ćwierćfinalistą igrzysk olimpijskich w Rio, w 2015 roku złotym medalistą igrzysk panamerykańskich, w 2010 roku został młodzieżowym mistrzem świata, a do tego był czterokrotnym mistrzem Kuby seniorów.

"To pragnienie w nich płonie"

- Ci goście [oprócz Pero mowa o Yoelvisie Gomezie i Geovanym Bruzonie, dwóch innych, mniej znanych Kubańczykach, którzy podpisali kontrakt z Warriors Boxing - przyp. bokser.org] są młodzi i głodni. Chcą zostać mistrzami świata. To pragnienie w nich płonie. Kiedy zaadaptują się do amerykańskich warunków, przejmą bokserską grę - stwierdził menadżer Jesse Rodriguez.

- Zawodnik o tak wyjątkowym talencie zdarza się czasem raz w życiu. Planem w przypadku Pero jest teraz szybki progres jakości rywali. Prowadzenie kariery w stylu, jaki uskuteczniamy z Davidem Morrellem [innym kubańskim prospektem wagi super średniej] - mówi Leon Margules, szef grupy Warriors Boxing.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: