Tragiczna śmierć 16-letniego boksera. "Byłbyś przyszłym mistrzem świata"

Społeczność bokserska opłakuje śmierć utalentowanego, młodego mistrza boksu, Franka Vareya. Na jego śmierć zareagowali m.in. Tyson Fury i Hopey Price, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowili oddać mu hołd.

Tragiczna wiadomość przyszła z Wielkiej Brytanii. 22 lipca w wieku zaledwie 16 lat zmarł Frank Varey, który zapowiadał się na świetnego pięściarza. Nie ujawniono oficjalnej przyczyny jego śmierci, ale według doniesień medialnych Varey utonął w rzece Cheshire.

Zobacz wideo

Tragiczna śmierć Franka Vareya. "Byłbyś przyszłym mistrzem świata"

Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem bokserskim. - Spoczywaj w pokoju Frank. Byłbyś przyszłym mistrzem świata - napisał na Instagramie Tyson Fury, aktualny mistrz świata WBC w wadze ciężkiej. - Żegnaj dzieciaku, nigdy nie zostaniesz zapomniany, legendy nigdy nie umierają. Świat jest okrutny. Modlę się za całą twoją rodzinę - dodał inny bokser, Hopey Price.

Oprócz tego wpis w mediach społecznościowych zamieścił również klub bokserski Priory PARK. "Zmarł bardzo obiecujący młody bokser Frank Varey. Wiele razy oglądaliśmy go w bokserskich turniejach i mistrzostwach. Był przyszłą gwiazdą tego sportu. Modlitwy kierujemy w jego stronę i jego rodziny" - czytamy na Facebooku.

"Z wielkim smutkiem dowiadujemy się o przedwczesnej śmierci jednej z angielskich gwiazd bokserskich. Spoczywaj w pokoju Frank Varey. Kondolencje dla jego rodziny, przyjaciół i modlitwy. Spoczywaj w pokoju mistrzu" - to z kolei komentarz klubu bokserskiego z Belfastu, St Pauls Antrim A.B.C.

Frank Varey w latach 2014-2019 Varey wygrywał mistrzostwa juniorów w swojej kategorii wagowej, a jego brat Thomas Varey został mistrzem Anglii w 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.