Jest nowa data walki Fury - Wilder! Na zwłoce ucierpiał Kownacki. Co z pojedynkiem Polaka?

Jak poinformował amerykański dziennikarz Dan Rafael, najprawdopodobniej 9 października dojdzie do trzeciej walki Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem o pas WBC w kategorii ciężkiej. W związku ze zmianą terminu gali całkowicie odwołana została rewanżowa walka Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem.

Pech zdaje się nie opuszczać Tysona Fury'ego, a organizacja kolejnych walk z jego udziałem przeciąga się w nieskończoność. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że pewne jest stracie unifikacyjne brytyjskiego pięściarza z jego rodakiem Anthonym Joshuą. Amerykański sąd nakazał jednak 32-latkowi zmierzenie się po raz trzeci z Deontayem Wilderem. 

Zobacz wideo Kazimierz Marcinkiewicz zadebiutował w ringu. "Brat mówił mi: Rafał, odpuść. To jest premier"

Kiedy wydawało się już, że trylogia Fury - Wilder się dopełni 24 lipca w Las Vegas, w obozie Brytyjczyka wykryto zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik otrzymał także sam pięściarz i walkę trzeba było ostatecznie przełożyć. Źródłem wirusa byli prawdopodobnie ostatni sparingpartner Fury'ego - Joseph Parker. 

DubajCiało 29-letniego Sebastiana Eubanka znaleziono na plaży w Dubaju. Syn legendy

Znamy nowy termin walki Fury - Wilder. Ogromny pech Kownackiego

Od razu po ogłoszeniu informacji o przełożeniu walki Fury - Wilder rozpoczęły się spekulacje na temat nowego terminu. Jak poinformował amerykański dziennikarz Dan Rafael, najprawdopodobniej dojdzie do niej 9 października. Menedżer Deontaya Wildera jest wściekły z powodu odwołania walki i kieruje oskarżenia w stronę obozu Fury'ego. - Deontay zrobił swoje. Przyjął dwie dawki szczepionki Pfizer tak jak i członkowie jego obozu. On jest gotów do walki, a to wszystko wydarzyło się z winy Fury'ego, który nie zrobił tego, co miał zrobić - stwierdził Shelly Finkel. 

Artur Szpilka znokautowany przez Łukasza RóżańskiegoWstrząsające wyznanie Artura Szpilki. "Rozmawiałem z neurologiem. Nieodwracalne skutki"

Odwołanie gali, która miała się odbyć 24 lipca to także bardzo zła wiadomość dla Adama Kownackiego. Polak miał się na niej zmierzyć w rewanżowym pojedynku z Robertem Heleniusem. W związku ze zmianą jej terminu walka polskiego pięściarza została całkowicie odwołana i nie wiadomo jeszcze kiedy i czy w ogóle się odbędzie. 

Więcej o: