Adam Kownacki wściekły na ciągłe pytania o wagę. Ostra odpowiedź

Już 24 lipca Adam Kownacki zmierzy się w rewanżowej walce z Robertem Heleniusem. Polak jest często krytykowany za zbyt wysoką wagę, co ewidentnie bardzo go denerwuje. Świadczy o tym wymowny wpis na Twitterze.

Adam Kownacki ostatni raz widziany był w ringu 7 marca 2020 roku. Wtedy to właśnie został nieoczekiwanie znokautowany w Nowym Jorku przez Roberta Heleniusa. Polak wygląda w walce bardzo słabo, co sprawiło, że niedoceniany Fin całkowicie go zdominował. Po ponad roku los postanowił dać jeszcze jedną szansę 32-latkowi i zakontraktowany został rewanż z Heleniusem. Odbędzie się on już 24 lipca w Las Vegas i poprzedzi trzecie starcie Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem. 

Zobacz wideo Fonfara: W głowie Kownackiego będzie siedziała porażka z Heleniusem

Kownacki wściekły na ciągłe pytania o swoją wagę. Ostra odpowiedź na Twitterze

Jednym z głównych zarzutów kierowanych w stronę Adama Kownackiego po walce z Robertem Heleniusem była jego waga. W pierwszej walce Fin był o 12 kg lżejszy od Kownackiego, który wniósł na wagę 120,2 kg. Polski pięściarz nie wyglądał najlepiej i w ringu było widać, że brakuje mu sił i szybkości. Pod względem fizycznym był przygotowany bardzo słabo i z pewnością była to z pewnością jedna z głównych przyczyn porażki. 

Jack Johnson - Jim JeffriesWalka stulecia doprowadziła do wojny rasowej. 19 zabitych i dziesiątki rannych

Obecnie Kownacki jest już na ostatniej prostej przygotowań przed rewanżową walką z Heleniusem i przy okazji cały czas pojawiają się wątpliwości czy tym razem nie będzie miał problemów z wagą. Polskiego pięściarza te pytania i zarzuty muszą już mocno irytować, ponieważ postanowił odpowiedzieć na nie w ostry sposób. - Mam zamiar ważyć 140 kg na walce jak się nie podoba - zakomunikował Adam Kownacki na Twitterze. 

Siedziba klubu Fenix Fight ClubPolski klub może zakończyć działalność. "Pani dyrektor chce się nas pozbyć"

Oczywiście te słowa trzeba traktować z odpowiednią rezerwą, ponieważ ciężko uwierzyć, aby Polak doprowadził się aż do takiej wagi. Przede wszystkim dlatego, że zbliżająca się walka będzie dla Kownackiego prawdopodobnie najważniejszą w karierze. 32-latek musi tym razem wygrać jeżeli chce jeszcze utrzymywać się w światowej czołówce wagi ciężkiej. 

Więcej o: