Polski klub może zakończyć działalność. "Pani dyrektor chce się nas pozbyć"

Klub sportowy UKS Fenix Warszawa może zaprzestać swojego funkcjonowania. Wszystko przez czynsz lokalu, który ma wzrosnąć nawet dwukrotnie - informuje "Super Express".

UKS Fenix Warszawa to klub, który istnieje od 2005 roku. Od sześciu lat organizuje on treningi na Pradze-Północ, gdzie przy ul. Jagiellońskiej 7 wyremontowano klub, a salę przekształcono na profesjonalny obiekt do walk.

Zobacz wideo Kazimierz Marcinkiewicz zadebiutował w ringu. "Brat mówił mi: Rafał, odpuść. To jest premier"

Obiekt działa jednak nie tylko na płaszczyźnie sportowej, ale też społecznej. - Dzieci nie tylko trenują, ale często też zostają tutaj, by odrobić lekcje czy pouczyć się do kartkówki - w rozmowie z "Super Expressem" powiedział prezes klubu, Hubert Migaczew.

Koniec UKS Fenix Warszawa?

To właśnie dziennikarze "Super Expressu" donoszą, że już niedługo klub może zostać zlikwidowany. Wszystko przez czynsz, który ma wzrosnąć nawet dwukrotnie! - Sala została wystawiona na przetarg. Pani dyrektor OSiR-u chce się nas pozbyć. Prawdopodobnie jest już ktoś chętny na ten lokal - skomentował Migaczew.

Juventus zmienił zdanie ws. Wojciecha Szczęsnego! PrzesądzoneJuventus zmienił zdanie ws. Wojciecha Szczęsnego! Przesądzone

W tej dyskusji swoje argumenty ma też miasto. - Bieżące koszty utrzymania lokalu są wyższe niż czynsz otrzymany od UKS Fenix - powiedziała dyrektor OSiR, Dorota Wajszczak.

Więcej o: