Oficjalnie: Adam Kownacki zawalczy przed Deontay Wilder - Tyson Fury! Hit

To już oficjalne! Przed zakończeniem trylogii pomiędzy Deontayem Wilderem a Tysonem Furym, dojdzie do starcia rewanżowego Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem. Gala w Las Vegas odbędzie się 24 lipca.

- Jestem podekscytowany powrotem na ring - mówi Adam Kownacki (20-1, 15 KO). Najlepszy Polak w wadze ciężkiej już 24 lipca w Las Vegas postara się zrewanżować Finowi (30-3, 19 KO) za pierwszą porażkę w karierze. O tym starciu mówiono już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz wszystko stało się oficjalne.

Zobacz wideo Niesamowite emocje przy ringu! Kulisy walki Szpilka vs Różański

- Pandemia sprawiła, że wszyscy mieli pod górkę, na szczęście wszystko wraca do normalności. Ta gala to coś znakomitego dla wszystkich kibiców oraz naszej dyscypliny. Nie mogę się już doczekać, by zrewanżować się Heleniusowi za tamtą porażkę. To był długi rok czekania, ale 24 lipca zwyciężę i udowodnię, że wciąż należę do najlepszych na świecie w wadze ciężkiej - dodał Kownacki, który ma na koncie 20 zwycięstw i jedną porażkę. W przeszłości potrafił pokonać tak uznanych zawodników, jak: Chris Arreola, Gerald Washington czy Charles Martin, którzy byli na zapleczu czołówki wagi ciężkiej.

Artur SzpilkaPromotor potwierdza. Szpilka chce rewanżu. "Nie wiadomo, czy to ma w ogóle sens"

Daniem głównym gali w Las Vegas będzie potyczka numer trzy pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. 

Tuż przed walką wieczoru między linami zaprezentują się Efe Ajagba (15-0, 12 KO) z Frankiem Sanchezem (18-0, 13 KO). Na rozpoczęcie transmisji PPV perspektywiczny "ciężki" Jared Anderson (9-0, 9 KO) skrzyżuje rękawice z Władimirem Tereszkinem (22-0-1, 12 KO).

Anthony Joshua poznał swojego rywala! Anthony Joshua poznał swojego rywala! "To ostatni przystanek"

Karta walk gali w Las Vegas:

  • Jared Anderson (9-0, 9 KO) vs Władimir Tereszkin (22-0-1, 12 KO)
  • Adam Kownacki (20-1, 15 KO) vs Robert Helenius (30-3, 19 KO)
  • Efe Ajagba (15-0, 12 KO) vs Frank Sanchez (18-0, 13 KO)
  • Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) - o pas WBC wagi ciężkiej

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: