"Diablo" dopiero co wyszedł z więzienia, ale szybko może tam wrócić! Dwa wyroki

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk dopiero co wyszedł z więzienia. "Super Express" donosi, że pięściarz może jednak wrócić za kratki.

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk od stycznia odsiadywał 5-miesięczny wyrok za złamanie sądowego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Na wolność wyszedł w połowie kwietnia. - Gdybym mógł cofnąć czas, to zrobiłbym zupełnie inaczej. Żałuję tego. Nie jeździłem po alkoholu, nie przyczyniłem się do żadnego wypadku, po prostu przekroczyłem prędkość. To był okres bardzo ciężki dla mnie, ale też dla moich najbliższych i mojej rodziny. (...) Włodarczyk mówi też o jednym z najgorszych momentów w swoim życiu, który nastąpił już po wyjściu z więzienia. - Codziennie dzwoniłem do ukochanej i pytałem o córeczkę. Najgorszym momentem w całym moim życiu było to, że kiedy wyszedłem, to córka bała się mnie. Uśmiechała się, bo wiedziała, że jest kimś znajomym, ale bała się mnie. Nie mogłem jej nawet na ręce wziąć - mówił Włodarczyk na łamach "Super Expressu". Ale wiele wskazuje, że jego koszmar może wrócić. Znowu grozi mu więzienie. 

Zobacz wideo "Szykowałem się do ślubu i zostałem zatrzymany. Zrujnowano mi życie". 14 miesięcy koszmaru

"SE" donosi, że 39-letni pięściarz usłyszał w ostatnich dniach dwa wyroki. 17 czerwca Sąd Rejonowy w Płońsku skazał go na 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne. Z kolei Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli. Kilka dni temu wymierzył mu karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Za co? Chodzi o art. 42 § 1 a pkt. 2 k.k. "Sąd orzekł wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 2 (dwóch) lat" - to fragment odpowiedzi sądu na zapytanie "Super Expressu". Sportowcowi przysługuje środek odwoławczy, bo wyrok jest nieprawomocny.

Włodarczyk, czyli były mistrz świata

Włodarczyk to były mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej. W ciągu kariery wygrał 58 walk (39 KO), a przegrał cztery (1 KO) i jedną zremisował.  Po raz ostatni walczył w listopadzie 2019 roku, wygrywając z Taylorem Mabiką.

Więcej o: