Artur Szpilka przekazuje nowe informacje. "Jak nie urok to sraczka"

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) przegrał niedzielną walkę w Rzeszowie z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO), a podczas niej doznał poważnej kontuzji. - Jak nie urok to sraczka - skomentował ją w swoim stylu we wpisie na Twitterze bokser.

Szpilka - choć to on jako pierwszy powalił Łukasza Różańskiego - na niedzielnej gali boksu w Rzeszowie nie przetrwał w ringu nawet jednej rundy. Trzykrotnie leżał na deskach, a za trzecim razem nie mógł wstać o własnych siłach. Już kiedy upadał, sędzia ringowy Robert Gortat zakończył walkę. To był koniec. Nie tylko walki z Różańskim, ale też chyba kariery Szpilki w boksie.

Zobacz wideo "Nie ma już szans". Artur Szpilka ma jedno rozwiązanie na przyszłość

Poważny uraz Szpilki po walce z Różańskim. Jest już po pierwszym badaniu

Teraz bokser zajął się urazem, którego doznał w trakcie walki z Różańskim. Na tyle, na ile znam swój organizm, to mam coś poważnego z nogą. Nie mogę chodzić, pomagają mi. W drugiej też jest coś nie tak ze stawem skokowym. Gdy upadłem, to masa całego ciała poszła na kolano. Czeka mnie rezonans, USG i inne badania. To nie może być żadne naciągnięcie, bo nie mogę chodzić - powiedział Szpilka, który w poniedziałek porozmawiał z Kamilem Wolnickim z "Przeglądu Sportowego".

Artur SzpilkaProblemy Artura Szpilki po walce z Różańskim. "Coś poważnego"

Bokser jest już po badaniu USG i diagnoza nie jest obiecująca. Szpilka doznał poważnego urazu. - Jutro rezonans .. ale po usg podejrzenie zerwania wiązadła krzyżowego - napisał we wtorkowym wpisie na Twitterze i od razu w swoim stylu skomentował: Jak nie urok to sraczka.

Szpilka zakończy karierę w boksie? Wróży mu się walki w MMA

Uraz zerwania więzadła krzyżowego to zazwyczaj kilka miesięcy przerwy dla sportowca. To oznacza, że Szpilka nawet gdyby chciał wrócić do boksu lub przejść do MMA, to w najbliższych tygodniach nie będzie trenował.

DLORZArtur Szpilka wyzwany na pojedynek! "Jeśli ma jaja i jest taki kozak"

Dla Szpilki przegrana walka z Różańskim to już piąta porażka w karierze. I możliwe, że ostatnia, bo nie tylko Borek, ale też wiele innych osób związanych ze światem boksu sugerują mu zakończenie kariery. Tym bardziej że od jakiegoś czasu mówi się, że Szpilka zmieni dyscyplinę sportu. Zamieni ring na oktagon, gdzie z otwartymi ramionami przyjmą go przynajmniej dwie federacje: KSW i Fame MMA.

Artur SzpilkaMichalczewski ostrzega Szpilkę. "Stanie się kaleką. To będzie przestępstwo"