Tak padł Artur Szpilka! Różański prawdopodobnie skończył jego karierę

Przeżyjmy to jeszcze raz! Tak Łukasz Różański znokautował Artura Szpilkę i prawdopodobnie zakończył jego bokserską karierę.

W pojedynku wieczoru gali KBN 15 w Rzeszowie Artur Szpilka (24-5, 16 KO) zmierzył się w starciu o pas WBC wagi bridger z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO). Miały być emocje, miała być zła krew. Było wszystko. Szpilka zaczął ten pojedynek perfekcyjnie, bo już pierwszym ciosem powalił na deski Łukasza Różańskiego. Problem dla niego tkwił w tym, że pięściarz z Rzeszowa wstał i jeszcze w pierwszej rundzie trzykrotnie posłał Szpilkę na matę. 

Zobacz wideo Różański: Szpilka cwaniakował i ubliżał mi przy mojej dziewczynie

Za trzecim razem sędzia już nawet nie liczył Szpilki, tylko przerwał walkę. Artur nie mógł wstać o własnych siłach, więc trener Andrzej Liczik i pozostali członkowie sztabu odprowadzili Szpilkę do narożnika. Pięściarz miał błędny wzrok. Zresztą, sami zobaczcie:

Tak przegrał Artur Szpilka:

- To była najtrudniejsza walka pod względem psychologicznym w mojej karierze - powiedział Różański. Dla Szpilki to już piąta porażka w karierze. I możliwe, że ostatnia, bo być może pięściarz zakończy teraz karierę. To już wiadome, że nie zrobi kariery w boksie, a Szpilkę chętnie przyjmie KSW i FAME MMA. 

Za to Różańskiego czeka teraz najprawdopodobniej walka o mistrzostwo świata w nowej kategorii wagowej - bridge, czyli do 101,6 kg. Wcześniej zawodnik z Rzeszowa pokonał m.in. Alberta Sosnowskiego i Izu Ugonoha.

Pozostałe walki gali KP15

- Chciałem serdecznie podziękować Adamowi Balskiemu za walkę. Należy mu się szacunek. Ja pier...le! Ile on przyjął ciosów - powiedział Mateusz Masternak, który na gali KP 15 odniósł 44. walkę w karierze. Pokonał Balskiego na punkty.

Wcześniej Paweł Stępień - również na punkty - pokonał Deneba Diaza w starciu o pas IBF Inter-Continental wagi półciężkiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.