Boniek wytypował zwycięzcę pojedynku Szpilka - Różański. "Wygra easy"

Artur Szpilka czy Łukasz Różański? Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej, wytypował zwycięzcę tego pojedynku.

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, jest zagorzałym kibicem boksu, a gdy na horyzoncie pojawia się duża gala z udziałem Polaków, lubi wyrażać swoją opinię. Tym razem wytypował niedzielną galę KBN 15 w Rzeszowie, gdzie głównymi atrakcjami będą pojedynki Artur Szpilka vs Łukasz Różański i Mateusz Masternak vs Adam Balski.

Zobacz wideo Artur Szpilka: Zastanawiam się tylko, co będzie, gdy wygram walkę, a nie, jak przegram, bo nie biorę tego pod uwagę

- Mateusz Masternak wygra bez problemów, natomiast Artur Szpilka jest uzależniony od swojej szczęki. Jak nie da się trafić, to wygra easy, ale czy to takie proste? - analizuje Boniek.

Przypomnijmy, że transmisja gali KBN 15 zacznie się na platformie kbntv.pl o godzinie 17:45 (PPV za 17,99 zł). To jedno z największych pięściarskich wydarzeń tego roku, tym bardziej, że jego ciężar gatunkowy - zarówno emocjonalny, jak i sportowy - jest bardzo duży. 

Stawką pojedynku Szpilka vs Różański będzie pas WBC International kategorii bridger, czyli do 101,6 kg. Zwycięzca może stanąć do walki o pełnoprawne mistrzostwo świata. Między Szpilką i Różańskim panuje w ostatnich tygodniach niezwykle napięta atmosfera, co było widać na sobotnim ważeniu.  

Artur Szpilka i Łukasz Różański zmierzą się 30 maja na gali w RzeszowieMichał Materla o walce Szpilka - Różański: Nie dam rady oglądać po cichu tego pojedynku

Michał Materla o walce Szpilka - Różański: Nie dam rady oglądać po cichu tego pojedynku

- Wydaje mi się, że pojedynek może nie potrwać całego dystansu, bo Łukasz jest mocno napierającym zawodnikiem, a Artur też nie jest osobą, która lubi skakać na nogach i kontrować. On ma bardzo dobre nogi, ale ma też czym przyłożyć - mówi Michał Materla o walce Szpilki z Różańskim.

Sensacja w walce o tytuł mistrza świataBooom! Sensacja w walce o mistrzostwo świata. Trzy razy leżał na deskach [WIDEO]

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: