Booom! Sensacja w walce o mistrzostwo świata. Trzy razy leżał na deskach [WIDEO]

Nonito Donaire został mistrzem świata w boksie w wadze koguciej. 38-latek został najstarszym zdobywcą tytułu w historii tej kategorii. Znokautował Nordine'a Oubaaliego.

Znakomitą walkę o bokserskie mistrzostwo świata WBC w wadze koguciej obejrzeli kibice w kalifornijskim Carson. Zakończyła się ona nokautem już w czwartej rundzie i zwycięstwem Nolito Donaire (41-6, 27 KO) nad Nordinem Oubaalim (17-1, 12 KO). Francuz przegrał po raz pierwszy w karierze i stracił mistrzostwo świata WBC na rzecz 38-letniego pięściarza z Filipin, który został najstarszym czempionem w kategorii WBC. Nokautujący cios można zobaczyć poniżej.

Donaire już w trzeciej rundzie dwukrotnie posłał rywala na deski. W samej końcówce rundy zadał potężny cios, po którym Oubaali był bliski zostania znokautowanym, ale Francuz wrócił jeszcze do rywalizacji, co widać na poniższym wideo. W czwartej rundzie doszło do nokautu i pierwszej w karierze porażki Oubaaliego. 

Filipińczyk po latach wraca na tron. Pierwszy pas mistrzowski WBC zdobył przed czternastoma laty, a w przeszłości był też czempionem federacji WBO. Niewykluczone, ze w przyszłości dojdzie do starcia z Japończykiem Naoyą Inoue, który ma pasy IBF i WBA.

Więcej o: