Fury nie dowierza! "Wilder stał się żartem. Muszę roztrzaskać mu czaszkę"

Aż 20 milionów dolarów miał zażądać Deontay Wilder za przesunięcie terminu trzeciej walki z Tysonem Furym - poinformował na Instagramie brytyjski mistrz świata wagi ciężkiej.

Anthony Joshua, czyli mistrz świata IBF, WBA, WBO i Tyson Fury, czyli mistrz świata WBC. Już od dawna pisze się, że ich pojedynek będzie największym starciem bokserskim XXI wieku, bitwą o Anglię. I teraz ten pojedynek staje się faktem. Zbliża się wielkimi krokami, bo już wiadomo, że odbędzie się 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz wideo Tomasz Adamek znów na ringu? "Zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń. Nie będzie walczył z czołówką światową"

Walka została już zakontraktowana, ale dzień po tym, jak Fury napisał o tym na Twitterze, sąd arbitrażowy w USA podjął decyzję, że Fury musi respektować wcześniejsze ustalenia i do 15 września dać trzeci pojedynek Deontayowi Wilderowi - informuje ESPN, który cytuje także Boba Aruma, a więc promotora Fury'ego. - Jestem ogromnie rozczarowany tą decyzją, bo plan jest taki, by doprowadzić w sierpniu do walki z Joshuą, a Wilder spotkałby się ze zwycięzcą na przełomie listopada i grudnia - mówi Arum.

Wilder oczekuje fortuny od Fury'ego?

Tylko że Wilder chyba chce boksować z Furym, i to wcześniej, choć ESPN informuje, że Shelly Finkel, czyli wieloletni menedżer i doradca Wildera na razie odmawia komentarza. Od tego nie powstrzymał się Fury, który uderzył w Wildera na Instagramie, ujawniając, że Amerykanin zażądał aż 20 milionów dolarów za przesunięcie terminu pojedynku!

Piłkarze Dortmundu świętują zdobycie Pucharu Niemiec na zakończenie meczu finałowego z RB Lipsk w Berlinie. W powietrzu płaczący Łukasz Piszczek który kończy karierę w BorussiiPrezes BVB ujawnia, że Piszczek mógł zostać w klubie. "Jaka piąta liga?"

"Wilder stał się żartem. Zażądał 20 milionów za przesunięcie. Wygląda na to, że będę musiał roztrzaskać mu czaszkę. Znowu!" - napisał na Instagramie Fury.

Tyson Fury o żądaniach Deontaya WilderaTyson Fury o żądaniach Deontaya Wildera Screen Instagram.com/gypsyking101/?hl=pl

Gdyby doszło do tego starcia, byłaby to już trzecia walka pomiędzy Furym i Wilderem. W pierwszej sędziowie orzekli remis. A w rewanżu w lutym 2020 roku Król Cyganów porozbijał Wildera. Zastopował w siódmej rundzie - mając go wcześniej w trzeciej oraz piątej na deskach - i zdobył pas WBC, który teraz może mu zostać zabrany, gdyby decyzja sądu arbitrażowego w USA została utrzymana, a on odmówił walki z Wilderem do 15 września.

Więcej o: