"Szybki nokaut". Były mistrz świata przewiduje wynik hitowej walki Joshua - Fury

- Anthony Joshua może znokautować Tysona Fury'ego już na początku starcia - mówi David Haye, były mistrz świata.

David Haye od dawna powtarza, że to Anthony Joshua (24-1, 22 KO) jest faworytem starcia z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) o wszystkie pasy wagi ciężkie. Hitowa walka odbędzie się 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz wideo Walki freaków na gali Szpilka vs Różański. "Nikt nie będzie dokładał do interesu"

- Według mnie Joshua ma duże szanse, by znokautować Fury'ego już na samym początku pojedynku. Bardzo podobał mi się w starciu z Władimirem Kliczką, gdy wstał z desek, pokazał wielkie serce do walki i sam wygrał przed czasem. Joshua bije twardymi i ciekawymi kombinacjami. Naprawdę nie wyobrażam sobie, by ten pojedynek potrwał na pełnym dystansie, ani że będzie to łatwa przeprawa dla Fury'ego. Tyson nie ma pojedynczego, nokautującego uderzenia. On raczej składa swoje ciosy i wygrywa przez kumulację. Jeśli ktoś bije obszernymi bombami, on sprawi, że rywal wygląda głupio i nieporadnie. Tylko że Joshua dojrzewa i jest coraz lepszy taktycznie - analizuje Haye, którego w karierze wygrał 28 walk, a cztery przegrał.

Artur Szpilka z wiadomością do Jana BłachowiczaArtur Szpilka znika z internetu! Podjął przełomową decyzję

"Hayemaker" dodaje: - W pierwszym starciu z Andy Ruizem Joshua boksował głupio, wchodząc w półdystans z kimś o tak słabych warunkach fizycznych. Wygrał jednak rewanż, a podobał mi się też bardzo w ostatniej potyczce z Kubratem Pulewem. Ludzie trochę nie doceniają umiejętności bokserskich Joshui. Zapominają, że to mistrz olimpijski, podczas gdy Tyson nawet nie zakwalifikował się na igrzyska, bo przegrał wewnętrzną rywalizację z Davidem Price'em. AJ ma niesamowitą genetykę i cały czas rozwija się boksersko. Nie wspominajmy też walki Fury'ego z Deontayem Wilderem, bo Amerykanin a Joshua to dwaj zupełnie różni pięściarze i ludzie. Joshua nie będzie rzucał głupimi ciosami, więc to nie będzie łatwa przeprawa dla Fury'ego. Ludzie powiedzą, że zwariowałem, ale moim zdaniem AJ naprawdę ma szansę wygrać to już na samym początku. Nie mogę się już doczekać tej walki i niezmiernie się cieszę, że jesteśmy już jej bardzo blisko - stwierdził Haye.

Cieślak wygrywa!Rosyjski pięściarz nie mógł uwierzyć w to, co zrobił polski sędzia [WIDEO]

Wielki sport i wielkie pieniądze

Saudyjczycy, którzy organizują walkę, przeznaczą na ten projekt 155 milionów dolarów. Po 75 milionów na głowę dostaną obaj pięściarze, a pozostałe pięć milionów zostanie przeznaczonych na pozostałych zawodników walczących na sierpniowej gali. To są jednak tylko gwarantowane kwoty i jeśli sprzedaż PPV przekroczy pewne stawki, dwaj mistrzowie mogą dostać jeszcze więcej pieniędzy.

Więcej o boksie przeczytacie na portalu bokser.org

Więcej o: