Tomasz Adamek wraca po raz kolejny. I to na dłużej

- Prawdopodobnie najbliższa walka odbędzie się w sierpniu, a później zobaczymy, co dalej. Nie mam ambicji próbowania kolejnego podboju światowej czołówki, swoje już zrobiłem. Zmierzę się z kimś, kto też swoje przeszedł i damy ludziom kawał dobrego widowiska - powiedział Tomasz Adamek w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) po raz ostatni w ringu walczył w październiku 2018 roku. Wtedy jego przeciwnikiem był Jarrell Miller (22-0-1, 19 KO), a w przypadku wygranej Polak mógł się zbliżyć do walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Amerykanin znokautował Adamka w drugiej rundzie potężną kombinacją ciosów. Pięściarz chciał stoczyć kolejny pojedynek w zeszłym roku, ale plany pokrzyżowała mu epidemia koronawirusa.

Zobacz wideo Mistrz KSW chce się bić w boksie. "Ostatnio zapaśnik pokonał boksera, więc czemu nie?"

Tomasz Adamek zdradza, kiedy wróci do ringu. "Pojawił się pomysł stoczenia trzech walk"

Tomasz Adamek w rozmowie z Przeglądem Sportowym, w którym poinformował o dacie swojego najbliższego pojedynku w ringu. - Prawdopodobnie najbliższa walka odbędzie się w sierpniu, a później zobaczymy, co dalej. Nie mam ambicji próbowania kolejnego podboju światowej czołówki, swoje już zrobiłem. Zmierzę się z kimś, kto też swoje przeszedł i damy ludziom kawał dobrego widowiska. Nie weźmiemy nikogo anonimowego – powiedział.

Pięściarz zdradził, że podczas rozmowy z prezesem telewizji Polsat Zygmuntem Solorzem-Żakiem pojawił się pomysł rozegrania kilku pojedynków. - Podczas rozmowy z prezesem Solorzem pojawił się pomysł stoczenia trzech walk, ale będziemy mądrzejsi po pierwszym pojedynku. Nie muszę gubić wagi, bo ją regularnie trzymam – dodał.

Tomasz Adamek jest byłym mistrzem świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. W 2011 roku Polak walczył o pas mistrzowski WBC wagi ciężkiej, ale przegrał w dziesiątej rundzie przez techniczny nokaut z Witalijem Kliczką.

Więcej o: