Canelo show w walce wieczoru! Narożnik musiał poddać walkę. 70 tys. kibiców na trybunach

Saul Canelo Alvarez pokonał w nocy z soboty na niedzielę Billy'ego Joe Saundersa w walce o pasy mistrza świata federacji WBA, WBC i WBO w wadze superśredniej. Narożnik Brytyjczyka poddał walkę w przerwie przed rozpoczęciem dziewiątej rundy.

Świadkiem wielkiego wydarzenia byli kibice boksu w Arlington w Teksasie. Na stadionie Dallas Cowboys po raz kolejny w Stanach Zjednoczonych widać było normalność, bo podczas gali Canelo - Saunders pojawiło się ponad 70 tysięcy widzów. Organizatorzy wydarzenia zadbali o niesamowitą oprawę, a szczególnie efektowne było wejście do ringu Saula Canelo Alvareza

Zobacz wideo Wygrał z Marcinem Najmanem, teraz będzie walczył na gali Szpilka vs Różański

Adam Kownacki (z lewej) i Gerald WashingtonAdam Kownacki dostał radę od Tysona Fury'ego. "To mi powiedział"

Canelo wykończył Saundersa. Narożnik musiał poddać walkę

Pełen stadion kibiców był także świadkiem wielkiego wydarzenia w ringu. Po niezwykle emocjonującej walce Canelo wygrał z Billym Joe Saundersem. Dzięki temu powiększył swój dorobek mistrzowski. W tej chwili Meksykanin jest posiadaczem pasa WBA, WBC i WBO w wadze superśredniej oraz dodatkowo pasa magazynu "The Ring".

Pierwsze rundy starcia były głównie ucieczką Saundersa przed silnymi ciosami Canelo. Brytyjczyk starał się przede wszystkim blokować uderzenia rywala i wyprowadzać szybkie kontry. Meksykanin natomiast w swoim stylu czekał na swoją szansę, decydując się często na mocne ciosy na tułów. W trzeciej rundzie udało się na chwilę przejąć inicjatywę Saundersowi, ale Canelo szybko uspokoił sytuację. Pomimo tego od czwartej do szóstej rundy brytyjski pięściarz prezentował się lepiej. Później jednak opadł z sił i do głosu z powrotem doszedł Alvarez, który zdominował swojego przeciwnika. Saunders zebrał w kolejnych rundach kilka potężnych ciosów na korpus, a w ósmej rundzie kilkukrotnie został raniony ciosami podbródkowymi. W przerwie przed dziewiątą rundą okazało się, że w fatalnym stanie jest oko Brytyjczyka, więc narożnik zdecydował o poddaniu walki. 

Canelo Alvarez po zwycięstwie z Saundersem będzie dążył do walki z Calebem Plantem, aby zdobyć pas mistrzowski organizacji IBF. Meksykanin zapowiedział to jeszcze w ringu tuż po zakończeniu walki. Dzięki temu doprowadziłby do unifikacji w kolejnej kategorii wagowej. Wcześniej dokonał tego w wadze średniej. 

Krzysztof 'Diablo' Włodarczyk już na wolności. 'Na początku moje dziecko się mnie bało'Krzysztof "Diablo" Włodarczyk już na wolności. "Moje dziecko się mnie bało"