Słynny promotor krytykuje pomysł walki Tomasza Adamka. "Ktoś to ma kupić?"

Tomasz Adamek latem wróci na ring. Ta informacja nie wszystkim się jednak podoba. - Kto to ma kupić i popierać? - pyta Andrzej Wasilewski, promotor bokserski.

44-letni Tomasz Adamek (53-6), były mistrz świata federacji IFB, IBO i WBC w wadze półciężkiej, ostatni raz w ringu był widziany w październiku 2018 roku, gdy pokonał go Jarrell Miller, znany dopingowicz. I choć Góral odpuścił już sobie zawodowy sport, to w lipcu 2020 roku chciał wrócić na ring, by pożegnać się z kibicami pokazową walką. Wyzwanie rzucił mu nawet Artur Szpilka. Pandemia pokrzyżowała jednak plany Adamka. Koronawirus sprawił, że odwołano wesele córki pięściarza, więc nie miał po co wracać do Polski. Ślub właśnie odbył się w Stanach, ale reszta planów się nie zmieniła. Adamek chce się latem pożegnać z kibicami. Pięściarz nie ukrywa też, że właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz, "hojnie płaci".

Zobacz wideo Artur Szpilka: Zastanawiam się tylko, co będzie, gdy wygram walkę, a nie, jak przegram, bo nie biorę tego pod uwagę
 

- Oglądałem walkę Mike'a Tysona z Roy Jonesem Jr., bo chciałem zobaczyć jak będą wyglądać starsi ode mnie panowie. I wyglądali bardzo dobrze, choć Mike ma chyba 53 lata. Dobrze to wyglądało. Wiek to nie wszystko jak masz serce do walki i zdrowie. Mam 44 lata, czuję się świetnie, gorzej jak nie trenuję. Wiadomo, że ciosy na głowę nie idą w parze ze zdrowiem, ale jak się ruszam, to czuję się nie na 44, ale 34 lata - mówił w styczniu Adamek.

Kto będzie rywalem Górala?

Nie wiadomo. Wiadomo za to, że jego powrót nie wszystkim się spodoba.

"Szanowni Kibice, Tomasz Adamek swoje wielkie wyzwania zakończył w walce z Głazkowem 7 lat temu. Później niestety przegrał m.in. kilka walk. Teraz po kolejnych 3 latach przerwy ma jeszcze boksować? Ktoś to ma popierać/kupić?" - napisał na Twitterze Andrzej Wasilewski, promotor bokserski.

Plotkuje się, że być może dojdzie do starcia Adamka z Andrzejem Wawrzykiem, który od kilku lat też nie boksuje. "Dwóch kompletnie po karierze. To tak jakby za cenę nowego auta kupować modele sprzed kilku lat" - odpowiedział Wasilewski kibicowi.

Warto dodać, że Wasilewski wielokrotnie krytykował Mateusza Borka za to, że założyciel MB Promotions prowadził końcówkę kariery Adamka, choć zawodnik był już po 40. urodzinach. A teraz sam Wasilewski zamierza planować kolejne walki Krzysztofowi "Diablo" Włodarczykowi, który ma 40 lat i dopiero co wyszedł z aresztu.

Więcej o: