Felix Verdejo oskarżony o wstrząsające zabójstwo. "Mówiłam jej: uważaj na siebie"

27-letni pięściarz z Portoryko Felix Verdejo (27-2, 17 KO) został aresztowany przez FBI i oskarżony o zabójstwo kobiety - czytamy w ESPN.

Miał być mistrzem, został mordercą? - pyta w tytule serwis bokser.org, który także informuje o zatrzymaniu Felixa Verdejo. Portorykański pięściarz jawił się kilka lat temu jako wschodząca gwiazda boksu bez podziału na kategorie. Tymczasem dużo wskazuje, że jego historia skończy się równie tragicznie, jak niegdyś Edwina Valero, który w 2010 roku zamordował żonę, a potem sam targnął się na swoje życie.

Zobacz wideo Szpilka i Różański spojrzeli sobie w oczy. "To nie było zdenerwowanie"

Zamknięty Park Wypoczynkowy Lisiniec. Policja kontroluje przestrzeganie nakazu pozostania w domach (w ramach walki z pandemią koronawirusa) Częstochowa, 1 kwietnia 2020Szczegóły tragicznego wypadku na trasie wyścigu kolarskiego. "To była prosta droga"

Mówiłam jej: "uważaj na siebie"

Zamordowana Keishla Marlen Rodriguez Ortiz była w ciąży. Poszukiwania kobiety trwały od czwartku. Była kochanką Verdejo, rówieśniczką, z którą znał się jeszcze z czasów szkoły średniej. Małżonka pięściarza, która była w piątek przesłuchiwana, przyznała, że wiedziała o romansie Verdejo z zaginioną kobietą. On początkowo odmówił rozmowy z policją bez obecności adwokata, ale w poniedziałek około 3:30 czasu polskiego został zatrzymany przez FBI i postawiony w stan oskarżenia o zabójstwo.

Ciało Ortiz - które dwa dni wcześniej zostało zrzucone z mostu w Portoryko, co uchwyciła kamera przemysłowa - odnaleziono w sobotę. Bardzo zdeformowane, więc początkowo nie wiedziano, czy należy do kobiety, której zaginięcie zgłosiła rodzina. - Po raz ostatni rozmawiałam z córką w czwartek rano. Jechała do Verdjeo, by powiedzieć mu, że jest z nim w ciąży. Mówiłam jej: "uważaj na siebie", ponieważ on jej groził, że musi usnąć ciążę. Bał się, że to może zniszczyć jego karierę - mówiła dziennikarzom matka zabitej kobiety.

LeBron JamesLA Lakers przegrali i znowu stracili LeBrona Jamesa. "Wiedziałem, że nie wrócę na 100 proc. To niemożliwe"

Wstrząsające szczegóły zbrodni

Portorykańskie media sugerują, że Verdejo uderzył kochankę w twarz jakimś przedmiotem, a gdy leżała znokautowana, wstrzyknął jej substancję usypiającą, związał jej ręce i stopy drutem, przywiązał do nich ciężki blok i zrzucił kobietę z mostu. Wcześniej jeszcze miał strzelić do zwłok, a w ich usunięciu miały pomagać mu jedna lub dwie osoby.

Verdejo to pięściarz wagi lekkiej, który reprezentował Portoryko w 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie przegrał w ćwierćfinale z Wasylem Łomaczenką (14-2, 10 KO). Kilka miesięcy później podpisał zawodowy kontrakt z grupą Top Rank. Do dziś na zawodowych ringach stoczył 29 walk - wygrał 27, z czego 17 przez nokaut. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o: