Skandal w walce Arreoli z Ruizem? "Pi****lę to. Możecie mi wszyscy..."

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie - Andy Ruiz Jr - pokonał na punkty Chrisa Arreolę. Walka zakończyła się kontrowersyjnym werdyktem sędziów.

Chociaż Andy Ruiz Jr na początku walki leżał na deskach po mocnym ciosie rywala, to ostatecznie sędziowie punktowi nie mieli wątpliwości, kto w tej walce był lepszy. Sędziowie punktowali tę walkę 2 x 118-109 i 117-110. Mimo że nikt nie miał wątpliwości co do samego werdyktu, bo Ruiz Jr był stroną dominującą w walce, to rozmiary jego zwycięstwa były już kontrowersyjne.

Zobacz wideo Walki freaków na gali Szpilka vs Różański. "Nikt nie będzie dokładał do interesu"

Arreola zbluzgał werdykt walki z Ruizem Jr

Dwóch sędziów punktowych przyznało Chrisowi Arreoli tylko jedną rundę w tej walce, co bardzo nie spodobało się Amerykaninowi. - Czy on wygrał? W porządku. Nie mówcie mi jednak, że wygrałem dwie-trzy rundy. Pi****lę to. Będę jak Dr Dre, możecie wszyscy possać mi f***a - powiedział zaraz po walce wściekły Arreola.

Dla Arreoli była to 7. porażka w 46 walkach. Doświadczony Amerykanin ostatni raz walczył w sierpniu 2019 roku, kiedy przegrał z Polakiem - Adamem Kownackim. Arreola ma na koncie 38 zwycięstw. 

Ruiz Jr odniósł 34. zwycięstwo na zawodowych ringach. 31-letni Meksykanin wrócił do rywalizacji po ponad roku przerwy. Ostatni raz walczył on w grudniu 2019 roku, kiedy przegrał na punkty z Anthonym Joshuą, tracąc pasy mistrza świata. Ruiz Jr sensacyjnie zdobył je pół roku wcześniej, rozbijając Joshuę w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Więcej o: