Dramatyczne wyznanie Saula Alvareza o gangsterach i porwaniu. "Nikt nie znał tej historii"

Saul Alvarez, uznawany za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie, podzielił się z mediami przerażającą historią ze swojego życia. - Jak mogłem się skupić na walce? - pyta Canelo?

30-letni Meksykanin, który zadebiutował na zawodowym ringu w wieku piętnastu lat, tylko raz w karierze musiał uznać wyższość rywala, kiedy w 2013 roku na punkty wygrał z nim Floyd Mayweather Junior (przy czym jeden z trzech sędziów orzekł remis). Saul Canelo Alvarez ma na koncie 58 walk, z których wygrał 55, a dwie zremisował. Przez wielu uznawany jest najlepszego pięściarza na świecie, bez podziału na kategorie. Zazwyczaj dominuje w ringu nad swoimi rywalami. Ale to wcale nie znaczy, że takie zwycięstwa przychodzą gładko.

Zobacz wideo Szef KSW podsumuje galę. "Izu? Problem siedzi w głowie"

Canelo w rozmowie z "The Mirror" opowiedział o jego przygotowaniach do starcia z Rocky'm Fieldingiem. Meksykańscy gangsterzy porwali mu wtedy brata.

- To był 2018 rok, sytuacja miała miejsce sześć dni przed walką. Przez telefon negocjowałem jego uwolnienie. Trzy dni to trwało! Negocjowałem z tymi dupkami, żeby go wypuścili. Jednak gdyby to była moja córka, matka lub ojciec, to byłoby znacznie trudniejsze. Jak mogłem się skupić na walce? Szybko wygrałem, a później musiałem udzielić tysięcy wywiadów, a nikt nie znał tej historii. Wiecie do czego zmierzam? Wszyscy widzą mnie na topie i mówią 'wow, to bardzo łatwe', ale nic nie jest łatwe w tym życiu, wszystko jest trudne - zdradził pięściarz. Cała sprawa na szczęście skończyła się dobrze, bo brat uszedł z życiem.

Canelo już w przyszły weekend będzie miał okazję do zaprezentowania swoich wysokich umiejętności. Ale nie będzie miał łatwego zadania, bo Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO), to wciąż niepokonany pięściarz. Panowie walczą o pasy WBA Super, WBC i WBO w kategorii super średniej.

Karta walk:

  • Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) vs Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO) - 12 rund o pasy WBA Super, WBC i WBO w kategorii super średniej
  • Elwin Soto (18-1, 12 KO) vs Katsunari Takayama (32-8, 12 KO) - 12 rund o pas WBO w kategorii junior muszej
  • Kieron Conway (16-1-1, 3 KO) vs Souleymane Cissokho (12-0, 8 KO) - 10 rund o pas WBA Intercontinental w kategorii junior średniej
  • Frank Sanchez (17-0, 13 KO) vs Nagy Aguilera (21-10, 14 KO)
  • Keyshawn Davis (2-0, 2 KO) vs Jose Antonio Meza (6-4, 1 KO)
  • Kelvin Davis (1-0, 1 KO) vs Jan Marsalek (8-2, 7 KO)
Więcej o: