Oficjalnie: Floyd Mayweather będzie walczył z youtuberem! Jest data hitowego starcia

Floyd Mayweather oficjalnie wraca na ring! Walka z Loganem Paulem została potwierdzona przez obu zawodników. Do starcia dojdzie na arenie Hard Rock Stadium w Miami Gardens.

Podpisanie kontraktu na walkę pomiędzy Mayweatherem a Paulem ogłoszono jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Długo oczekiwane starcie było jednak kilkukrotnie przekładane. Pierwotnie miało do niego dojść pod koniec 2020 roku, do walki nie doszło także 20 lutego br., a więc w kolejnym wyznaczonym terminie. Ostatecznie dopiero we wtorek obaj zawodnicy potwierdzili walkę, która według planu ma się odbyć 6 czerwca. 

Zobacz wideo W polskim boksie pojawiła się perełka. Michalczewski zachwycony: Możemy być dumni

 Floyd Mayweather stoczy pokazowy pojedynek z youtuberem 

Floyd Mayweather ostatnią walkę w karierze stoczył sierpniu 2017 roku, kiedy pokonał zawodnika MMA Conora McGregora przez TKO w 10. rundzie w najbardziej dochodowym pojedynku w historii sportów walki. Od tego czasu do ringu wszedł tylko raz w noc sylwestrową z roku 2018 na 2019. Wtedy pokonał dużo mniejszego kickboksera Tenshina Nasukawę.

Floyd Mayweather jest niekwestionowaną legendą świata bokserskiego. W trakcie zawodowej kariery wygrał wszystkie 50 walk (27 KO), nie ponosząc ani jednej porażki. 43-latek jest byłym mistrzem świata federacji WBC, WBA i WBO w wadze półśredniej. Do tego mistrzem WBC i WBA w wadze junior średniej, WBC w kategoriach junior lekkiej, lekkiej, junior półśredniej i lekkośredniej czy organizacji IBF w kategorii półśredniej. Dla porównania bilans walk bokserskich Logana Paula to jedna porażka, którą odniósł w listopadzie 2019 roku przeciwko innemu youtuberowi KSI.

Rashed Al Swaisat z JordaniiNie żyje młody zawodnik, który walczył na bokserskich MMŚ w Kielcach

Jak zakończy się najbliższa walka gwiazdy social mediów? Zagraniczne media podkreślają różnice wagowe, wzrostowe oraz wiekowe między Loganem Paulem a Floydem Mayweatherem. Warto jednak podkreślić, że przy podpisaniu kontraktu nie uwzględniano żadnych limitów. 

Walka Mayweathera z Paulem będzie prawdopodobnie dostępna w systemie PPV. Przy planowaniu poprzednich wydarzeń początkowa cena miała wynosić 24,99 dolarów. W zależności od różnych czynników, jak liczba sprzedanych przyłączy (powyżej miliona), cena dostępu miała wzrosną do 69,99 dolarów. 

Więcej o: