Nie żyje młody zawodnik, który walczył na bokserskich MMŚ w Kielcach

W poniedziałek wieczorem zmarł Rashed Al Swaisat z Jordanii, który stracił przytomność 17 kwietnia podczas swojej walki na bokserskich młodzieżowych mistrzostwach świata w Kielcach.

Młody jordański pięściarz mierzył się w kategorii do 81 kilogramów z Estończykiem, który wygrywał z nim na punkty po dwóch rundach. W trzeciej partii Jordańczyk upadł, chociaż nie jest pewne, czy wydarzyło się to na skutek ciosu przeciwnika. Walka została zakończona, a przy nieprzytomnym bokserze pojawiły się służby medyczne.

Zobacz wideo W polskim boksie pojawiła się perełka. Michalczewski zachwycony: Możemy być dumni

Trzech 19-letnich bokserów zaginęło podczas MMŚ w boksie w KielcachTrzech nastoletnich bokserów zaginęło podczas MMŚ w Kielcach

Jordański Związek Olimpijski przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje młody pięściarz

Al Swaisat został przetransportowany do szpitala. Radio Kielce poinformowało, że zapadła tam decyzja o przeprowadzeniu operacji mózgu. 19-letni bokser znajdował się na oddziale intensywnej terapii przez kilka dni, ale niestety nie udało się go uratować. 26 kwietnia Jordański Związek Olimpijski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o śmierci młodego pięściarza.

- Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że miał krwiaka. Konieczna była operacja, która natychmiast została przeprowadzona. Kontuzja nie była jednak najprawdopodobniej efektem walki z Estończykiem Antonem Vinogradovem. W grę wchodzi jakiś stary uraz - powiedział kilka dni temu w rozmowie z Radiem Kielce prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek. 

Dariusz 'Tiger' Michalczewski. Gdańsk, 31 listopada 2016Dariusz Michalczewski zachwycony zawodami w Polsce. "Takiej imprezy jeszcze nie było"

Młodzieżowe mistrzostwa świata w boksie odbywały się od 13 do 24 kwietnia w kieleckiej Hali Legionów. W zawodach brało udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 67 krajów na świecie. Polska po raz pierwszy w historii była gospodarzem bokserskiej imprezy tej rangi, w której uczestniczyło łącznie 20 reprezentantów Polski. Biało-czerwoni zdobyli w sumie osiem medali - jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Jakub Straszewski, który mógł zostać pierwszym w historii polskim młodzieżowym mistrzem świata, ale przegrał finał z Kubańczykiem Jorge Luisem Felimonem Lobainą.