Trzech nastoletnich bokserów zaginęło podczas MMŚ w Kielcach

Podczas młodzieżowych mistrzostw świata w boksie, które odbywały się w Kielcach zaginęło trzech młodych sportowców z Maroka. Marokańskie i holenderskie media są zdania, że zawodnicy mogli uciec do Niemiec.

Młodzieżowe mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn odbywały się w Hali Legionów w Kielcach od 12 do 24 kwietnia. Wzięło w nich udział łącznie 20 reprezentantów Polski. Biało-czerwoni zdobyli łącznie osiem medali - jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe.

Dariusz 'Tiger' Michalczewski. Gdańsk, 31 listopada 2016Dariusz Michalczewski zachwycony zawodami w Polsce. "Takiej imprezy jeszcze nie było"

Dwóch 19-latków mogło uciec do Niemiec

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", kilka pojedynków w ogóle się nie odbyło. Rywalizujący w kategorii wagowej 60 kg 19-letni Marokańczyk Reda El Bouyahaouy nie przystąpił do starcia z reprezentantem Uzbekistanu Aydosem Tagaybaevem, który wygrał walkowerem. Taka sama sytuacja dotyczyła 19-letniego Iliasa Benlamliha, który nie przystąpił do starcia w kategorii 75 kg z Niemcem Marcelem Mangoldem.

Przedstawiciele kadry Maroka w czwartek 15 kwietnia zwrócili się w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. - Poinformowali, że dwóch członków reprezentacji zniknęło. Chodzi o 19-latków. Prowadzimy poszukiwania tych dwóch mężczyzn - powiedział Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.

Zobacz wideo W polskim boksie pojawiła się perełka. Michalczewski zachwycony: Możemy być dumni

Holenderski portal nieuws.marokko.nl przekazał, że dwóch 19-latków mogło zbiec do Niemiec. Było to możliwe dzięki posiadaniu ważnych wiz pobytowych na terenie krajów strefy Schengen. "Brakuje dwóch z dziewięciu bokserów reprezentujących Maroko na młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie w Polsce. Opuścili ośrodek treningowy w czwartek, dzień przed zaplanowaną walką" - napisał nieuws.marokko.nl, powołując się na gazetę "Assabah".

Trzeci bokser również zniknął

"Prasa marokańska pisze, że najprawdopodobniej opuścili drużynę, aby pozostać w Europie. Zgodnie z procedurą delegacja sportowa musi powiadomić konsulat Maroka i władze lokalne o zaginionej osobie. Delegacja nie chce jednak mówić o próbie ucieczki i zakłada, że ta dwójka wróci. Dwaj młodzi mężczyźni mają ważne wizy do poruszania się po strefie Schengen" - dodaje holenderski portal.

Szpilka vs. RóżańskiUgonoh ocenił starcie Szpilka - Różański. "Uważam i chcę, żeby tę walkę wygrał"

Podobny plan mógł wcielić w życie 18-letni Mohamed Abouhamda, który po pokonaniu Niemca Michela Doblera i porażce z Amirshokhem Samadovem z Uzbekistanu nagle przepadł. "Mówi się, że marokański sportowiec jest w drodze do Niemiec, gdzie mieszka jego starszy brat Abdul Jalil, który zdobył mistrzostwo Afryki w 2015 i 2017 roku" - informuje nieuws.marokko.nl.

Więcej o: