Nie, to nie żart. Szpilka jeszcze w tym roku może zawalczyć o mistrzostwo świata!

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) chciałby doprowadzić do wielkiego rewanżu z Bryantem Jenningsem (24-4, 14 KO). Amerykaniniem, z którym siedem lat temu przegrał przez nokaut w Nowym Jorku.

By jednak do tej walki doszło, musi zostać spełnionych kilka warunków. Przede wszystkim Artur Szpilka musi uporać się z niepokonanym Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO), z którym zmierzy się 22 maja na gali w Rzeszowie. Dla Szpilki to pojedynek z cyklu "być albo nie być" w poważnym boksie. - Kiedyś nawet byłem z Łukaszem na jakiejś dyskotece, ale teraz traktuję go tylko jako rywala, którego muszę zniszczyć, bo wciąż mam gdzieś z tyłu głowy marzenie o mistrzostwie świata - powiedział Szpilka w rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl.

Zobacz wideo Artur Szpilka: Zastanawiam się tylko, co będzie, gdy wygram walkę, a nie, jak przegram, bo nie biorę tego pod uwagę

SuperligaMiliardowe długi skompromitowanych klubów. Anglicy na czele niechlubnej listy

Szpilka - Różański. "Marzy mu się ta walka"

I to marzenie wcale nie musi być aż tak odległe, bo od jakiegoś czasu mówi się, że zwycięzca pojedynku Szpilka - Różański stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza świata WBC w nowej kategorii wagowej bridger (101,6 kg). Potwierdza to również Jacek Szelągowski, wiceprezes KnockOut Promotions, która organizuje galę w Rzeszowie.

- Rozstrzygnięcie w tym pojedynku będzie miało kluczowe znaczenie dla zwycięzcy, bo 18 czerwca w Kanadzie w historycznej walce o mistrzostwo świata WBC briger zmierzą się w Kanadzie Kolumbijczyk Oscar Rivas  i Amerykanin Bryant Jennings. W optymistycznej wersji triumfator walki w Rzeszowie może do końca roku stanąć jako oficjalny pretendent do rywalizacji z pierwszym czempionem. Ale może tak się zdarzyć, że potyczka Artura z Łukaszem będzie przepustką do eliminatora - mówi Szelągowski w rozmowie z PAP, którą cytuje "Super Express".

Szelągowski dodaje: - Artur nie ukrywa, że marzy mu się walka o pas czempiona bridger z Jenningsem. Z tym pięściarzem przegrał siedem lat temu w Nowym Jorku [w 10. rundzie przez nokaut] i tak naprawdę to był początek poważnej kariery Szpilki, mimo że wcześniej dwa razy mierzył się z Mike’em Mollo. Ale najpierw Artur musi pokonać Różańskiego, a Jennings wygrać z Rivasem - przypomina.

Tomasz Narkun (z lewej) będzie bronił mistrzowskiego pasa w kategorii półciężkiej.UFC ciągle zgłasza się po polskiego mistrza. "Jestem porównywany z Błachowiczem"

Mocne nazwiska na gali w Rzeszowie i osoby ze świata rozrywki

Podczas gali w Rzeszowie walczyć będzie nie tylko Szpilka z Różańskim, bo w karcie walk zaplanowane są także pojedynki z udziałem Mateusza Masternaka (43-5, 29 KO), Adama Balskiego (15-0, 9 KO), Damiana Kiwiora (8-1-1, 1 KO) oraz prawdopodobnie jednego z dwójki pięściarzy: Fiodor Czerkaszyn (17-0, 11 KO) lub Paweł Stępień (14-0-1, 11 KO). - Ponadto chcemy wzmocnić atrakcyjność gali poprzez występy pięściarskie osób ze świata rozrywki, ale to będą zawodnicy, którzy już wcześniej poznali na treningach ten sport - zaznaczył Szelągowski.

Więcej o: