Rewelacyjny 17-latek z Polski zachwycił Zbigniewa Bońka. "Zakochałem się"

17-letni Jakub Straszewski (91 kg) zapewnił sobie medal na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kielcach! Wciąż nie wiadomo jeszcze jakiego koloru będzie ten medal, bo przed pięściarzen walka o finał. Wiadomo za to, że nowym kibicem Straszewskiego został Zbigniew Boniek.

Mamy medal Polaka na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kielcach! Jakub Straszewski (91 kg) po bardzo dobrej walce pokonał w ćwierćfinale 3:2 (30:27, dwa razy 29:28 i dwa razy 28:29) Uzbeka Amirszoka Samadowa.

Zobacz wideo Artur Szpilka: Zastanawiam się tylko, co będzie, gdy wygram walkę, a nie, jak przegram, bo nie biorę tego pod uwagę

Polak zaczął od krążenia wokół rywala, który nie forsował tempa i skupił się pojedynczych ciosach prawą ręką. Straszewski próbował skontrować lewym prostym, przepuszczał ataki Uzbeka i łapał swój rytm. Dwukrotnie zahaczył też prawym sierpowym po zakroku. Walka była wyrównana i trudna do punktowania. Po pierwszej rundzie Uzbek prowadził u trzech z pięciu sędziów.

W drugiej odsłonie akcja się zaostrzyła, obaj byli aktywniejsi i bardziej agresywni. Często widzieliśmy klincz, ale Polak sprawiał ogólnie lepsze wrażenie dzięki dobrej pracy nóg i ponawianym atakom z obu rąk oraz kontrom. Coraz lepiej funkcjonował również jego prawy prosty. Wszyscy sędziowie punktowali drugie starcie dla Straszewskiego.

Sylwetka Andy'ego Ruiza przed walką z Chrisem ArreoląCóż za przemiana Andy'ego Ruiza! "Miałem za duże piersi"

Straszewski pokazał w trzeciej odsłonie elegancką szermierkę na pięści. Umiejętnie wykorzystywał swoją odwrotną pozycję i zaskakiwał rywala różnymi pomysłami na akcje. Kontrolował pojedynek, a kiedy trzeba było, podkręcał tempo i trafiał szybkimi ciosami prostymi. Walczył dojrzale i zasłużenie zwyciężył, zdobywając upragniony medal. Teraz jest już tylko o dwa kroki do złota.

 

Boniek wielkim fanem Straszewskiego

Zakochałem się. Jutro Kongres UEFA, ale na 100 procent będę starał się zobaczyć walkę, trzymaj się chłopaku.... Ukłony dla mamy - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes PZPN i sympatyk boksu.

Straszewski wygrał już trzy walki i zapewnił sobie przynajmniej brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata. Po odprawieniu reprezentanta Izraela i Węgier, zawodnik prowadzony przez Dariusza Kochanowskiego pokonał Uzbeka i wszedł do półfinału. 

twitter.com/trillerSzok i niedowierzanie! Youtuber znokautował zawodnika z UFC [WIDEO]

- Całe życie pracuje się na takie sukcesy. Udało się, jestem przeszczęśliwy, ale celem jest złoto i tytuł mistrza świata - mówił młody zawodnik.

 

Kolejnym rywalem 17-latka będzie Hindus Vishal Gupta.

Więcej o: